تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

دیزاین مراکشی

اگر به دنبال یکی از سبک های عجیب در عین حال جذاب برای عروسی خود هستید بی شک سبک مراکشی میتواند برایتان بهترین گزینه باشد. سبک مراکشی ترکیبی از انواع سبک های عربی، آفریقایی و مدیترانه ای است که از رنگ های پرانرژی و رنگارنگ در طراحی دکوراسیون استفاده میگردد. طراحی مراکشی نمادی از فرهنگ و تاریخ کشور مراکش است که طرح های هندسی و تزیینات جذاب را میتوانید در فضاهای مختلفی همچون تالار و باغ خود انجام دهید. عناصر اصلی که در سبک مراکشی شامل کاشی های بسیار زیبا، ظروف سنگی، فانوس و آثار فلزی است. مجموعه تشریفاتی منزا یکی از مجموعه های قدیمی برای تشریفات انواع مجالس و مهمانی های شما عزیزان میباشد که میتوانید برای انجام خدمات خود ( صفرتا صد ) از کارشناسان مجموعه ما مشورت بگیرید.

دیزاین مراکشی
دیزاین مراکشی

تزیین باغ یا تالار به سبک مراکشی

امروزه در بیشتر مراسم های جشن، از مجموعه تشریفات عروسی میخواهند، تا از سبک مراکشی برای فضاهای خود استفاده کنند. برای ایجاد دکوراسیون به سبک مراکشی چیدمان مبل و صندلی های پذیرایی را طوری انتخاب میکنند که یک نیمکت و دو صندلی روبه روی هم و یک میز بزرگ جهت سرو غذا و نوشیدنی در وسط باشد. استفاده نمودن از میزهای چوبی و رنگی شاد، فرش های دستبافت، میزهای پولیش خورده، استفاده از سینی های برنجی، صندلی و میزهای کنده کاری شده به همراه کوسن های نرم، پرده های ابریشمی، چرم و صنایع دستی برای سبک مراکشی استفاده میگردد.

اصولا رنگ دیوار را مطابق با دکوراسیون داخلی مراکشی انتخاب میکنند. در صورتی که برای انتخاب رنگ دیوار پرجرات نیستید، میتوانید از رنگ های کرم و سفید استفاده کنید که در کنار آن از پارچه های رنگی به همراه کوسن های متعدد استفاده نمایید. البته اگر تمایل دارید این سب را در باغ پیاده سازی کنید احتیاجی به انتخاب رنگ دیوار نیست.

تزیین باغ یا تالار به سبک مراکشی
نقوش و جزییات سبک مراکشی

نقوش و جزییات سبک مراکشی

از ویژگی های اصلی سبک مراکشی میتوان به نقوش و جزییات آن اشاره نمود. این تزیینات شامل نقوش ریسمانی هستند که به صورت ریسمان با شکل و فرم های متفاوتی به دور یک المان خاص معماری گردش میکنند. همچنین استفاده از مبل با روکش مخملی با نقش و نگارهای حکاکی شده، زیبایی این سبک را چند برابر میکند. میتوانید بر روی آن از کوسن و تشکچه های مخملی نیز استفاده نمایید.

فرش‌های سبک مراکشی

هنرمندان مراکشی سبک های بسیار متفاوت و منحصر به فردی را برای طراحی فرش خلق کرده اند. در گذشته از این فرشها برای کالای خواب استفاده میشد. اگر به طراحی آن توجه کرده باشید. طرح های هندسی و الگوهای انتزاعی به همراه ترکیب رنگی خنثی و رنگ های ملایم را میتوانید مشاهده نمایید. این فرش زیبایی مجالس شما را چند برابر خواهد کرد.

فرش‌های سبک مراکشی
پارچه های سبک مراکشی

پارچه های سبک مراکشی

پارچه های سبک مراکشی دارای طرح های هندسی و رنگ های منحصر به فردی هستند که از جنس ابریشم، حریر و سایر پارچه های ظریف دیگر برای پرده، کوسن و غیره استفاده میشود. رنگ های شادی که در پارچه های مراکشی بکار رفته است زیبایی فضا را چند برابر خواهد کرد.

فانوس های سبک مراکشی

یکی از المان های منحصر به فردی که برای دیزاین مراکشی استفاده میگردد، فانوس های سبک مراکشی است. این فانوس ها فلزی با نقوش مشبک هستند و هنگامی که آن را روشن میکنید به دیلیل طرح مشبکی کهدارد روی آنها نورپردازی زیبایی را ایجاد میکند. از این فانوس های میتوانید در گوشه های مبل و میز خود در باغ و تالار استفاده نمایید و از زیبایی نورپردازی ان در شب لذت ببرید.

فانوس های سبک مراکشی

نتیجه گیری

سبک مراکشی یک سبک سنتی و منحصر به فرد است و اگر از جمله افرادی هستید که چیدمان گرم و شادی را برای مراسم عروسی و مجالس خود مد نظر دارید میتواند سبک مراکشی برایتان مناسب باشد. نورپردازی در چیدمان مراکشی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. البته باید بگوییم که میزان نور در این چیدمان باید کنترل شده و مقدار آن نباید بیش از حد باشد. مجموعه تشریفات عروسی منزا یکی از مجموعه هایی است که بسته به سلیقه افراد از جمله عروس و داماد عزیز، بهترین خدمات را بسته به بودجه افراد در اختیارشان قرار میدهد. جهت ارتباط با این مجموعه با شماره 09125062270 تماس حاصل فرمایید.

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.