تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

برگزاری مراسم بله برون

یکی از مهم ترین و پر استرس ترین مراسم ها برای دختر و پسر نیز به حساب می آید. مراسم بله برون اهمیت بسیاری دارد چرا که بزرگ تر های فامیل عروس و داماد کنار هم جمع می شوند و  قول و قرار های ازدواج را با یک دیگر می گذارند. اگر مراسم بله برون شما نزدیک است و به دنبال یک تشریفات معتبر برای برگزاری مراسم بله برون خود هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 مختصری درباره مراسم بله برون

مراسم بله برون بعد از جلسات خواستگاری و آشنایی های دو خانواده انجام می شود. امروزه دیگر مانند قبل مراسم بله برون را در خانه برگزار نمی کنند و بسیار تشریفاتی شده که از قبل خانواده ها خودشان در جلسه های دیگر به صورت جداگانه صحبت های خودشان را انجام داده و به توافق رسیده اند.

 آشنایی با هدایای بله برون

در بله برون هدیه هایی به خانواده عروس داده می شود. هدیه بله برون برای عروس خانم شامل یک قواره پارچه پیرهن مجلسی، یک جلد قرآن، انگشتر نشان بله برون، کله قند و در صورت تمایل کیف و کفش نیز می باشد. تزئین هدیه مراسم بله برون مهم است و می توانید آن را به افراد مخصوص و برگزار کننده مراسم بسپارید.

 

 

تزئین گل بله برون

برای بله برون لازم است که گل زیبا و مناسبی انتخاب شود. همچنین تزئین گل بسیار اهمیت دارد که می توان آن را به گل فروشان سپرد.

کیک مراسم بله برون

کیک مراسم بله برون نیز با در نظر گرفتن یک تم خاص و تزئین زیبا برای شب مراسم بله برون در نظر گرفته می شود.

 

 

نکاتی که باید درباره مراسم بله برون بدانید

برای برگزاری جشن بله برون نیاز است که به نکاتی توجه کنید. برای آشنایی بیشتر با این نکات لیستی را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

لیستی از نکات مهم برای برگزاری جشن بله برون:

  • تعداد مهمان ها را سوال کنید
  • با توجه به این مسئله که بله برون جشن مهمی است و بزرگ ترهای فامیل همگی حضور دارند بسیار مهم است که تعداد مهمان های عروس و داماد مشخص شوند تا هیچ گونه مشکلی در پذیرایی مهمان ها پیش نیاید.

محل برگزاری بله برون را مشخص کنید

محل برگزاری بله برون از قدیم در خانه دختر بوده است. اما بسیار مهم است که محل برگزاری  بله برون را از خانواده عروس برای راحتی آن ها بپرسید.  اگر قصد ندارید جشن تولد خود را در منزل دختر برگزار کنید بهترین گزینه برای شما در نظر گرفتن یک مکان کوچک برای برگزاری جشن عروسی نیز می باشد.

 

 

پذیرایی مراسم بله برون را انتخاب کنید

پذیرایی مراسم بله برون از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مهمان های جشن فامیل های بزرگ عروس و داماد هستند. بنابراین پذیرایی باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. پس بهتر است قبل از برگزاری مراسم بله برون از تعداد مهمان ها و نوع پذیرایی که برای مراسم بله برون مناسب است حتما اطلاع پیدا کرده و همه چیز را با کیفیت بالا آماده کنید.

 

 

سبک تزئین میز بله برون را مشخص کنید

میز بله برون باید تزئین بسیار شیک و زیبایی داشته باشد. روی میز بله برون نیاز است که با استفاده از نوشیدنی، کیک و خوراکی های دیگر پر شود. همچنین می توانید از شمع آرایی و گل آرایی برای تزئین میز بله برون نیز استفاده کنید. همچنین قرار دادن هدایای عروس و حلقه بله برون بر روی میز بله برون می تواند بسیار زیبا و مناسب باشد. نسبت به تاریخ برگزاری جشن بله برون و فصلی که در آن قرار دارید می توانید تزئین میز را با رنگ های متناسب در نظر بگیرید.

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.