تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

رژیم غذایی قبل از عروسی

رژیم غذایی قبل از عروسی

یکی از مهم ترین مسائل برای تجربه جشن عروسی با آرامش کامل عروس و داماد کار هایی است که نباید قبل از برگزاری این جشن مهم انجام دهند. اگر تاریخ عروسی شما نزدیک است در ادامه این مطلب با معرفی رژیم غذایی قبل از عروسی همراه ما باشید.

اهمیت رعایت رژیم غذایی قبل از عروسی

عروس و داماد در روز عروسی با استرس زیادی رو به رو هستند به همین دلیل برای کاهش این استرس و رخ ندادن اتفاقات ناگهانی بد باید به نکات بسیاری قبل از برگزاری جشن عروسی توجه کنند. یکی از این نکات مهم توجه به نوع غذاهایی است که قبل از جشن خود مصرف می کنند. برای تجربه احساس راحتی و استرس کمتر بسیار مهم است که رژیم غذایی شما قبل از برگزاری این جشن مهم و حتی در روز عروسی به چه شکل می باشد. چرا که خوردن بعضی از غذا ها عواقب دشواری به همراه خواهد داشت. فرض کنید شما یک غذای آلرژی زا درست نزدیک تاریخ برگزاری جشن عروسی خود بخورید چه اتفاقی خواهد افتاد؟مشخص است که دچار سرفه های شدید خواهید شد که معلوم نیست تا چه زمانی ممکن است ادامه دار باشد. بنابراین بهترین راهکار برای جلوگیری از مشکلات این چنینی پرهیز کردن از غذاهایی است که امکان دارد برای شما مشکلاتی مانند حساسیت و آلرژی و تحریک روده را در پیش داشته باشد.

چه غذاهایی را نباید قبل از برگزاری عروسی میل کنید!

اکنون در این بخش قصد داریم شما را با لیست غذاهایی که نباید آن ها را مصرف کنید برای تجربه یک شب به یاد ماندنی آشنا کنیم. همانطور که گفته شد غذاهایی که ممکن است شما را بیمار کند نباید مصرف کنید به ادامه این بخش توجه کنید.

غذاهای آلرژی زا

یکی از مهم ترین عواقب غذاهایی که نباید بخورید آن دسته از غذاهایی هستند که ممکن است برای شما ایجاد آلرژی داشته باشند بنابراین اگر جز آن دسته افراد حساسی هستید که سریعا به غذاهای آلرژی زا واکنش نشان می دهید به هیچ وجه این نوع غذاها را قبل از جشن عروسی خود مصرف نکنید. چرا که غذاهای آلرژی زا باعث بروز مشکلاتی مانند: تنگی نفس، آبریزش بینی، دوبینی، آبریزش چشم و .. می شود‌. مشخص است که عروس خانم اگر حتی با یکی از این مشکلات رو‌ به رو شود در روز عروسی احساس راحتی نخواهد داشت و با مشکلاتی اساسی مثل پاک شدن آرایش رو به رو خواهد شد. به طور کل کسالت داشتن در روزی به این مهمی خوشایند نخواهد بود و همه عروس خانم ها دوست دارند که در بهترین حالت روحی خود در جشن عروسی حاضر شوند پس بهتر است به رژیم غذایی خود توجه بیشتری داشته باشید. چرا که یکی از بدترین مشکلاتی غذاهایی آلرژی زا ممکن است برای شما بوجود بیاورند ایجاد ناراحتی های پوستی از جمله قرمز شدن نواحی از پوست صورت و بدن می باشد.

 

حذف غذاهایی که مزاج سرد دارند

تفاوتی ندارد شما جز آن دسته از افرادی باشید که معده های سردی دارند یا خیر برای هر دو دسته از افراد خوردن غذا های که مزاج سرد دارند قبل از برگزاری جشن عروسی پیشنهاد نمی شود. چرا که مصرف غذا با مزاج سرد باعث کدر شدن رنگ پوست شما می شود. یکی از عوامل ناشی از مصرف غذا با مزاج سرد بهم ریختن عملکرد درست دستگاه گوارش و ایجاد یبوست در افراد نیز می باشد.

دوری از غذاهای نفاخ

غذاهای نفاخ در معده باد ایجاد می کنند. ایجاد باد در معده باعث می شود تا صورت، چشم ها و شکم باد داشته باشد یا به نوعی تورم پیدا کند. طبیعتاً برای عروس و داماد تورم در این نواحی اصلا خوشایند نیست و ممکن است در حالت ایستادن لباس و کیفیت تصاویر و ویدئوهای روز عروسی بسیار تاثیر گذار باشد. اگر دوست ندارید که بدن شما در روز عروسی چاق تر از حد معمول خود نشان داده شود بهتر است که از غذاهایی که نفاخ هستند دوری کنید. اما اگر شما نزدیک جشن عروسی خود هستید و ناخواسته مواد غذایی مصرف کرده آید که نفخ دارند باید سریعا به دکتر مراجعه کرده و داروی ضد نفخ بخرید در این صورت می توانید نفخ ایجاد شده را کنترل کنید.

حذف غذاهایی که دیر هضم می شوند

همانطور که می دانید زمان هضم غذاها با یکدیگر فرق دارد و برخی از مواد غذایی بسیار دیر تر هضم خواهند شد. بنابراین بهتر است که از مصرف این نوع غذا ها دوری کنید. چرا که مصرف غذاهای دیر هضم افراد را به سنگینی معده کدری پوست و یبوست دچار می کند. برای حفظ حال خوب و نشاط نباید غذاهایی دیر هضم را قبل از برگزاری جشن عروسی مصرف کنید.

تست غذاهایی جدید قبل از برگزاری جشن

فرض کنید تمامی موارد گفته شده را رعایت کرده اید و رژیم غذایی قبل از عروسی برای قبل از جشن خود داشته اید. اما قصد دارید که غذاهایی جدیدی که تا به حال تست نکرده اید را بخورید. باید بگوییم که طبق مطالب گفته شده تست این غذاها آن هم درست نزدیک به برگزاری جشن عروسی کاری کاملا اشتباه است. چرا که شما نمی دانید بعد از خوردن آن غذا بدن شما چه واکنشی ممکن است نشان دهد. غذاهایی که تست آن ها برای شما ممنوع است شامل لیست غذاهایی می شود که پر ادویه هستند و مواردی مانند صدف خرچنگ غذاهای دریایی کالباس و .. اما اگر قبلا این غذاها را تست کرده اید و مشکلی برای بدن شما پیش نیامده و آلرژی خاصی به آن ها نداشته اید مشکلی ندارد.

دوری از فست فود تا بعد از عروسی


به طور کلی تست فست فود ها در حالت عادی هم پیشنهاد نمی شود چرا که جز غذاهای سالم نیستند بنابراین بهتر است قبل از برگزاری جشن مهم زندگیتان به سراغ آن ها نروید. البته اگر فست خود را در خانه درست کنید و از تمیزی آن اطلاع داشته باشید و مطمعن‌ باشید راهی بیمارستان نمی شوید موردی نخواهد داشت.

رژیم غذایی قبل از عروسی

دوری از غذاهای سرخ کردنی

برخی از افراد با مصرف غذاهای سرخ کردنی دچار به معده درد می شوند. بنابراین اگر به طور کل معده حساسی دارید بهتر است خوردن سرخ کردنی ها را به بعد از جشن عروسی موکول کنید.

حذف غذاهایی که بیش از حد گرم هستند

منظور از گرم بودن غذا مزاج آن است. اگر فردی با مزاج گرم هستید باید از غذاهایی که مزاج بسیار گرمی دارند دوری کنید چرا که مصرف گرمی باعث بروز مشکلاتی در بدن شما می‌شود. افراد گرم مزاج با خوردن گرمی های بیش از حد ممکن است دچار حساسیت های پوستی و کهیر شوند. همانطور که می دانید خارش در پوست بدن طاقت فرسا است و بسیار مهم است که به حذف غذاهایی با مزاج بسیار گرم توجه کنید.

 

رژیم غذایی قبل از عروسی

جمع بندی

به طور کلی هر فردی بهتر از هر کسی با بدن خود و غذاهایی که ممکن است در آن مشکلاتی مانند حساسیت را ایجاد کنند آشنا هستند بنابراین اگر موارد بیشتری برای شما وجود دارد که باید از آن ها پرهیز کنید حتما این کار را انجام دهید. یکی از نکات دیگر که برای روز عروسی بسیار اهمیت دارد این است که مراقب مواد غذایی بو دار باشید برای مثال مصرف سیر آن هم درست قبل از برگزاری جشن عروسی اصلا پیشنهاد نمی شود. اگر به دنبال آرامش بیشتر در روز عروسی خود هستید در کنار رژیم غذایی قبل از عروسی ما به شما پیشنهاد می کنیم که از تیم تشریفات عروسی منزا برای برنامه ریزی جشن عروسی خود استفاده کنید. 

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.