تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

حنابندان

حنابندون یکی از مراسم های است که عروس و داماد باید برای آن جشن مخصوصی را برگزار کنند. ایرانیان باور دارند که حنا هدیه ای از بهشت است بنابراین جشن حنابندان را برگزار می کنند و نمادی از شادی و محبت را بر روی دستان عروس و داماد قرار می دهند. این جشن به نوعی مراسم خداحافظی عروس از خانه پدر نیز به حساب می آید. بنابراین جشن حنابندان در خانه پدری عروس برگزار می شود. در ادامه بیشتر درباره نحوه برگزاری جشن حنابندان نیز صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مختصری درباره مراسم حنابندان

مراسم حنابندان نسبت به آداب رسوم هر شهری متفاوت است. بنابراین هر شخص نسبت به آداب رسوم خود می تواند جشن حنابندان خود را برگزار کند.  مسئله ای که اهمیت دارد این است که جشن حنابندان باید شامل خیساندن و آماده کردن حنا سپس آغشته کردن دست های عروس و داماد به آن باشد. همچنین باید بدانید که حنا را خواهر عروس به دست های عروس و داماد می بندد.

آشنایی با سایر آداب رسوم ها در برگزاری حنابندان

جالب است بدانید که در برخی از شهر ها رسم براین است که عروس خانم یک شال قرمز سر کند. سپس عروس باید دست خود را بالای  سر (شال قرمز) خود قرار دهد. بعد از انجام این مراحل تمام حاضرین کادو های خود رو بر روی دست عروس قرار می دهند. در نهایت با گرفتن اجازه بزرگ تر های عروس مراسم حنابندان را شروع خواهند کرد.

مراسم حنابندان قبل یا بعد شام است؟

بیشتر افراد مراسم حنابندان را بعد از شام برگزار می کنند. اما برگزاری این مراسم قبل از شام نیز مشکلی ندارد. همچنین باید بدانید که هزینه شام و برگزاری جشن حنابندان نیز به عهده پدر عروس نیز می باشد. البته که امروزه بیشتر افراد از حنابندان چشم پوشی می کند. اما اگر قصد برگزاری جشن حنابندان را دارید بهترین گزینه برای برگزاری جشنی منحصر به فرد تشریفات عروسی منزا نیز می باشد.

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.