تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

نکات مهم سفارش کیک عروسی

سفارش کیک عروسی

برگزاری جشن عروسی با شکوه نیاز به زمان کافی و برنامه ریزی قبلی دارد. انتخاب کردن کیک عروسی و سفارش آن نیز یکی از کارهایی است که عروس و داماد دو الی سه هفته قبل از تاریخ برگزاری جشن عروسی خود باید برای آن برنامه ریزی کنند. اگر قصد دارید برای جشن عروسی خود کیک مناسبی را سفارش دهید در ادامه این مطلب به نکات مهم قبل از سفارش کیک عروسی توجه کنید.

رسم بریدن کیک در عروسی

 در زمان قدیم یک تکه نان برای جشن عروسی تهیه می کردند که آن تکه نان توسط داماد خوره می شد و بقیه نان را بر سر عروس می ریختند. به مرور رسم تکه نان از میان برداشته شده  و کیک عروسی جایگزین آن شده است. در نتیجه رسم کیک بریدن در عروسی ها رواج پیدا کرده است. برخلاف رسم نان، پس از برش کیک عروس داماد به یکدیگر کیک تعارف می کنند. امروزه کیک عروسی نقش پر رنگی را در جشن های ازدواج بازی می کند. برای خرید کیک عروسی بسیار مهم است که عروس و داماد به نکات مهمی توجه کنند.

نکات مهم سفارش کیک عروسی

هم اکنون طرح های متنوع و بسیاری در فضای اینترنت و شیرینی فروشی ها برای سفارش کیک عروسی وجود دارد. اما عروس و داماد ها نسبت به دو فاکتور مهم بودجه و تعداد نفرات مهمان ها کیک مورد نظر خود را انتخاب خواهند کرد. باید بدانید که در سفارش کیک عروسی عوامل بسیاری بر روی قیمت تمام شده کیک تاثیر گذار خواهند بود. اولین عامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده کیک عروسی انتخاب  قنادی است. هر چقدر کیفیت کار قنادی که انتخاب می کنید بهتر باشد بدون شک هزینه سفارش کیک از آن بیشتر خواهد بود. البته که سفارش کیک از قنادی معتبر و سرشناس بسیار اهمیت دارد. چرا که در نهایت کیک عروسی با کیفیتی را امتحان خواهید کرد.  در ادامه به بررسی سایر نکات مهم در سفارش کیک خواهیم پرداخت.

سفارش کیک عروسی

در نظر گرفتن تعداد مهمان ها

یکی از مهم ترین مسائل در سفارش کیک عروسی کسب اطلاعات کافی درباره تعداد دقیق مهمان هایی است که به جشن عروسی دعوت شده اند. بدون شک همه افرادی که به جشن عروسی شما دعوت می شوند دوست دارند یک تکه کیک از کیک عروسی شما را میل کنند. بنابراین اهمیت دادن به تعداد مهمان ها و سفارش کیک طبق آن ها بسیار اهمیت دارد. برای هر یک نفر حدود 150 گرم کیک عروسی کافی می باشد.

توجه به فصل برگزاری جشن عروسی

یکی از نکات مهم در سفارش کیک عروسی توجه به فصل برگزاری جشن عروسی نیز می باشد. بنابراین اگر جشن عروسی شما در فصل تابستان و گرم سال برگزار می شود باید کیک عروسی شما متناسب با آن دما باشد.  همچنین برای حمل و نقل آن باید شرایط مناسبی را در نظر بگیرید. در اکثر مواقع حمل و نقل کیک بر عهده عروس و داماد است و قنادی هیچ گونه وظیفه ای برای حمل ونقل کیک عروسی شما ندارد. البته گاهی هم ممکن است حمل و نقل کیک توسط قنادی با استفاده از ماشین یخچال دار انجام شود. در جا به جایی کیک عروسی عواملی مانند وزن و ارتفاع آن بسیار اهمیت دارد.

آشنایی با شرایط حمل و نقل کیک عروسی

 قبل از فرا رسیدن روز عروسی باید بدانید که کیک عروسی شما چه وزن و ارتفاعی دارد. اگر ارتفاع کیک از حد معمول بیشتر باشد باید بدانید که نمی توانید آن را با استفاده از خودرو شخصی جا به جا کنید و حتما باید از قبل یک ماشین یخچال دار برای جا به جایی کیک رزرو کنید. اگر قصد ندارید برای حمل و نقل کیک عروسی هزینه آنچنانی کنید باید به ارتفاع کیک توجه کنید. همچنین می توانید کیکی را انتخاب کنید که روکش مقاوم تری را داشته باشد.

در نظر گرفتن هزینه های جانبی

اگر قصد دارید کیک عروسی شما به خوبی تزئین شود و هماهنگی لازم را با دکور جشن داشته باشد می توانید به سراغ قنادی هایی بروید که از همان ابتدا هزینه گل آرایی و تزئین کیک را با شما مطرح خواهند کرد. گل فروشی ها نیز تزیین کیک عروسی را برعهده می گیرند و می توانید از آن ها برای چیدمان گلها روی کیک کمک بگیرید. یکی از مسائل مهم در سفارش کیک عروسی در نظر گرفتن تمامی کار هایی است که قنادی قرار است برای کیک عروسی شما انجام دهد. در چنین حالتی دیگر در لحظه آخر با قیمت بالا رو به رو نخواهید شد.

تزئین کیک عروسی با گل طبیعی یا مصنوعی

استفاده از گل طبیعی یا مصنوعی برای کیک عروسی بستگی به ترجیحات شخصی، شرایط و بودجه شما دارد. در زیر به مزایا و معایب هر یک اشاره شده است. گل‌های طبیعی جلوه‌ای زیبا و طبیعی به کیک می‌دهند و می‌توانند عطر دلپذیری نیز داشته باشند. برای تزئین کیک عروسی می توانید از انواع مختلف گل‌های فصلی و محلی استفاده کنید. گل‌های طبیعی می‌توانند حس تازگی و زندگی را به مراسم شما اضافه کنند. برخی از عروس‌ها از ترکیبی از گل‌های طبیعی و مصنوعی استفاده می‌کنند تا از مزایای هر دو بهره‌مند شوند. مشاوره با یک گل‌فروش حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه را بر اساس بودجه و ترجیحات خود انتخاب کنید.

معایب:

حساسیت: برخی از مهمانان ممکن است به گل‌های طبیعی حساسیت داشته باشند.

دوام: گل‌های طبیعی ممکن است پس از مدتی پژمرده شوند و زیبایی خود را از دست بدهند.

هزینه: ممکن است گل‌های طبیعی هزینه بیشتری نسبت به گل‌های مصنوعی داشته باشند.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.