تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

هدیه خانواده عروس به داماد در بله برون

بعد از خواستگاری مراسم بله برون بسیار مهم است. در واقع در مراسم بله برون مشخص خواهد شد که این جلسات ادامه دار خواهند شد یا خیر.. یکی از آداب رسوم مراسم بله برون هدیه دادن به عروس خانم و برعکس هدیه دادن به آقا داماد از سمت خانواده عروس است. اگر تاریخ برگزاری مراسم بله برون شما نزدیک است و به دنبال ایده مناسب برای هدایای بله برون هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 آشنایی با آداب رسوم بله برون

برای ازدواج دختر و پسر مراسم های بسیاری وجود دارد که هر یک طبق آداب رسوم باید اجرا شوند. بله برون نیز یکی از مهم ترین مراسم هایی است که طبق آداب رسوم به درستی باید اجرا شود. خانواده داماد در بله برون هدایای مخصوصی برای عروس خانم در نظر میگیرند که در صورت توافق طرفین آن ها را تقدیم عروس خانم می کنند. خانواده عروس نیز به رسم احترام و تشکر برای آقای داماد هدایایی را در نظر خواهند گرفت.

هدیه خانواده عروس به داماد در بله برون

برای داماد های خوش شانسی که از مراسم خواستگاری سربلند بیرون آمده اند و جواب مثبت گرفته اند در مراسم بله برون باید هدایای در نظر گرفت. مراسم بله برون به معنی یک بله محکم و از عروس خانم و خانواده آن است و پس از آن هر دو خانواده آماده برگزاری مراسم های جدی تری خواهند شد. خانواده عروس برای آقا داماد یک دست کت شلوار شیک و مجلسی به همراه یک پیراهن و کراوات به عنوان هدیه تهیه خواهند کرد. شما نیز میتوانید طبق صلاحدید خود و آداب رسومی که دارید هدایای که در بخش زیر لیست کرده ایم را برای آقا داماد خریداری کنید.

 

تفاوت بله برون و نامزدی

 

انگشتر نامزدی

اگر فکر می کنید کت شلوار به تنهایی هدیه مناسبی برای آقا داماد نخواهد بود می توانید به سراغ خرید انگشتر نامزدی بروید و کادویی بی نظیر برای همسر آینده خود خریداری کنید. البته باید توجه کنید که انگشتر نامزدی نسبت به عقد باید بسیار ساده تر باشد. همچنین می توانید از ایده های دیگر برای خوشحال کردن آقا داماد استفاده کنید. یکی از ایده های مناسب برای هدیه دادن به آقا داماد ها خرید ساعت مچی نیز می باشد.

ساعت مچی مردانه

ساعت مچی یک ایده جذاب و شیک برای هدیه دادن است و در کنار کت و شلوار می تواند گزینه خوبی بنظر برسد. اگر از نظر بودجه محدودیت دارید می توانید از گزینه های دیگری مانند: خرید کفش مجلسی استفاده کنید. کفش نیز در کنار کت شلوار کاربردی است و به کار آقا داماد خواهد آمد. البته برخی از افراد طبق آداب رسوم در مراسم بله برون به مادر آقای داماد شاخه نبات هدیه خواهند داد. برخی نیز هدایای کوچکی را آماده می کنند تا به کسانی که در مراسم بله برون حضور داشتند به رسم تشکر تقدیم کنند.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.