تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

آشنایی با 7 سبک جشن عروسی، از بوهو تا وینتیج

  • خانه
  • وبلاگ
  • آشنایی با 7 سبک جشن عروسی، از بوهو تا وینتیج
جشن عروسی

برگزاری جشن عروسی به سبک های مختلفی انجام می شود. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره  برگزاری جشن عروسی از سبک بوهو تا وینتج هستید در ادامه این مطلب با معرفی آن ها همراه ما باشید.

اهمیت انتخاب سبکی خاص برای جشن عروسی

یکی از مهم ترین مراسم های زوجین جشن عروسی نیز می باشد. بنابراین عروس و داماد ها دوست دارند که این شب به یادماندنی را به بهترین شکل و بسیار با شکوه برگزار کنند. یکی از ایده های برگزاری جشن عروسی به یادماندنی استفاده از سبک های خاص نیز می باشد. شما نیز می توانید برای برگزاری جشن عروسی خود از سبک های بوهو، روستیک، وینتج، مدرن و .. نیز استفاده کنید. یکی از جالب ترین روش های برگزاری جشن عروسی به کارگیری خلاقیت خود افراد برای آماده کردن مکان برگزاری جشن عروسی نیز می باشد. افرادی که بسیار خوش سلیقه هستند به سراغ سبک خلاقانه رفته و بیشتر اقدامات عروسی را طبق سلیقه و ایده های جالب خود آماده می کنند. مواردی مانند کارت های عروسی، گیف ها، نحوه چیدمان و تزئین مکان برگزاری جشن نیز توسط ایده های خلاقانه عروس و داماد آماده خواهند شد. در ادامه بیشتر درباره چگونگی هر یک  از سبک های گفته شده به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

معرفی سبک بوهو

اولین و پر طرفدارترین سبک برگزاری عروسی بوهو نام دارد. چرا که مورد محبوبیت افراد بسیاری قرار گرفته و حس و حالی عاشقانه دارد. اگر قصد برگزاری جشن به سبک بوهو را دارید باید بدانید که در این سبک المان های طبیعی بسیار به چشم می آیند. سبک بوهو بسیار ساده است و از هر گونه زرق و برق و افزایش هزینه های برگزاری جشن عروسی به دور می باشد. به طور کلی سبک بوهو برگرفته از زندگی کوچ نشینان است به همین دلیل سادگی در آن موج می زند. برای مثال در سبک بوهو برای ارسال دعوت نامه از کارت دعوت دست ساز که با استفاده از کاغذ و تور ساده  ایجاد شده است استفاده می شود. بنابراین اگر عروس خانم علاقه بسیاری به زرق و برق دارد انتخاب سبک بوهو گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. برای درک بهتر این مطلب در ادامه بیشتر درباره جزئیات نحوه برگزاری عروسی به سبک بوهو صحبت کرده ایم.

برگزاری جشن عروسی

نحوه برگزاری جشن عروسی به سبک بوهو

در این سبک همانطور که گفته شد برای دعوت نامه عروسی از کاغذ و تور ساده استفاده می شود بنابراین بقیه موارد هم به همین ترتیب بسیار ساده و به کمک افراد آماده می شوند. همچنین عروس و داماد می توانند برای فرستادن دعوت نامه از کوزه های سفالی استفاده کنند که متن دعوت نامه بر روی آن ها نوشته شده و گل های وحشی درون آن قرار گرفته است. بدون شک ایده کوزه سفالی بسیار جالب و دلنشین نیز خواهد بود. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که سبک بوهو را برای برگزاری جشن عروسی خود انتخاب کرده اید باید بدانید که می توانید برخلاف بقیه از لباس عروس به رنگ سفید استفاده نکنید. چرا که در این سبک استفاده از رنگ سفید برای لباس عروس الزامی ندارد. رنگ های نزدیک به طبیعت یا رنگ های بنفش و سبز روشن نیز بسیار در این سبک برای عروس خانم مورد استفاده قرار می گیرد.

تاج عروس به سبک روستیک

بعد از انتخاب لباس عروس نوبت به دسته گل و تاج عروس می رسد که همیشه عروس خانم ها در انتخاب این موارد بسیار سخت گیر هستند. یکی از ویژگی های استفاده از سبک روستیک این است که شما می توانید کاملا متفاوت نسبت به سایر عروس خانم ها عمل کنید. در واقع یکی از زیبایی های انتخاب سبک روستیک مربوط به بخش انتخاب تاج عروس و دسته گل می شود. چرا که در این سبک عروس خانم می تواند با یک آرایش ساده و تاج گلی زیبا که با گل های وحشی ساخته شده است بسیار خاص به نظر برسد. همانطور که برای تاج عروس و دعوت نامه از گل های وحشی استفاده می شود بهترین انتخاب برای دسته گل عروس نیز گل های وحشی هستند.

مختصری درباره کیک عروسی به سبک بوهو

کیک عروسی به سبک بوهو بسیار متفاوت از کیک های مخصوص عروسی به سبک های مدرن و امروزی است. برای آماده کردن کیک عروسی به سبک بوهو از خامه استفاده نمی شود و آن را بسیار ساده در نظر می گیرند. بنابراین برای آماده کردن کیک عروسی به سبک بوهو از گل های وحشی استفاده می کنند. همانطور که متوجه شده اید المان های طبیعت در این سبک به وضوح قابل مشاهده است. رنگ هایی که برای کیک عروسی به سبک بوهو در نظر گرفته می شود شامل: رنگ های نزدیک به خاک، بژ، بنفش، آبی روشن نیز می شود.

آشنایی با جشن عروسی به سبک وینتیج

در سبک وینتیج بیشتر شاهد سادگی و استفاده از لباس در طرح های قدیمی برای برگزاری مراسم عروسی خواهید بود. بنابراین اگر دوست دارید سادگی محیط باعث زیباتر بودن مکان برگزاری جشن شما شود می توانید از سبک وینتیج برای برگزاری این جشن به یادماندنی استفاده کنید. در واقع سبک وینتیج تلفیقی از المان های مدرن با نشانه هایی از جشن عروسی به سبک قدیمی است. همانطور که گفته شد در این سبک از ایده های قدیمی استفاده می شود و لباس عروس در سبک وینتیج باید برگرفته از دامن با پلیسه نیز باشد. ساقدوش و عروس می توانند از آستین های پفی با لبه های تور دوزی شده استفاده کنند. رنگ های ملیح و گل های وحشی کاملا با سبک وینتیج هماهنگی دارند.

کیک عروسی در سبک وینتیج

در عروسی به سبک وینتیج باید به سادگی کیک توجه کنید. ساده بودن کیک به معنی عدم استفاده از فوندانت و بدون روکش بودن آن است. اگر قصد تزئین کیک را دارید بهتر است از گل های وحشی برای آن استفاده کنید.

معرفی سبک روستیک

امروزه استفاده از سبک روستیک برای تزئین مکان برگزاری جشن عروسی بسیار رایج شده است. طبیعی بودن سبک روستیک دلیل محبوبیت آن است. اگر جز آن دسته افرادی هستید که به طبیعت علاقه بسیاری دارند بهترین پیشنهاد به شما استفاده از سبک روستیک نیز می باشد. استفاده از سبک روستیک در فضاهای باز امکان پذیر است. لباس عروس در سبک روستیک بسیار ساده در نظر گرفته می شود. اما برای دسته گل عروس می توانید از گل های وحشی استفاده کنید.

  • گل آرایی
  • شمع آرایی
  • برگ درختان
  • آلاچیق چوبی
  • فانوس دریایی
  • نیمکت های چوبی

برگزاری جشن عروسی به سبک مدرن

عروسی به سبک مدرن از دکوراسیون مینیمال پیروی می کند. برای پیاده سازی سبک مینیمال و مدرن نیاز است که در تزئین مکان برگزاری مراسم عروسی از رومیزی های کتان، گل آرایی و .. استفاده شود. لباس عروس در سبک مدرن بلند و ساده است. گاهی ممکن است پشت لباس عروس بلند تر از حد معمول در نظر گرفته شود. همچنین برای تزئین صندلی ها از پاپیون های ساده استفاده می شود. برخلاف  سبک روستیک که از صندلی های چوبی و متناسب با طبیعت استفاده می کند  در سبک مدرن صندلی های فلزی پیشنهاد می شوند.

اجرای سبک فانتزی برای برگزاری جشن عروسی

در نظر گرفتن سبک فانتزی برای برگزاری مراسم عروسی مناسب افرادی است که بسیار شور و هیجان دارند. در سبک فانتزی لازم است که کارت عروسی، لباس ساقدوش، گیف ها و کیک عروسی مناسب با این سبک آماده شوند. رنگ های شاد در سبک فانتزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

عروسی به سبک لاکچری

برخی از افراد علاقه زیادی به عروسی پر زرق و برق دارند.  اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید باید بدانید که عروسی به سبک لاکچری کاملا مناسب شما خواهد بود. البته زرق و برق عروسی لاکچری نیز با افزایش هزینه های برگزاری آن همراه می باشد. عروس و داماد برای برگزاری این سبک عروسی باید همه چیز را بدون نقص و از گران ترین ها انتخاب کنند. برای مثال مکان برگزاری عروسی های لاکچری بزرگ ترین و گرانترین تالار ها نیز می باشد. نحوه پذیرایی به صورت سلف سرویس است و تنوع در غذ ا بسیار دیده می شود. همچنین برای رزرو ماشین لازم است به سراغ لوکس ترین و گران ترین ماشین ها بروید.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.