تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

تفاوت حلقه نامزدی و ازدواج در چیست؟

تفاوت حلقه نامزدی و ازدواج

حلقه نامزدی و ازدواج تفاوت های بسیاری با یک دیگر دارند. بنابراین اگر تصور شما تا کنون درباره حلقه نامزدی و ازدواج اشتباه بوده است در ادامه این مطلب با بررسی تفاوت حلقه نامزدی و ازدواج همراه ما باشید.

 

مختصری درباره حلقه نامزدی

حلقه نامزدی در واقع همان حلقه نشان است که برای عروس خانم ها بسیار با ارزش است. یکی از به یاد ماندنی ترین  هدیه ای که عروس خانم ها از داماد و خانواده آن دریافت می کنند حلقه نامزدی است. حلقه نامزدی در مقایسه با حلقه ازدواج بسیار ساده به نظر می رسد. به طور کلی فلسفه تهیه حلقه نشان برای عروس خانم از کشور های خارجی نشات گرفته است. البته باید بدانید که انگشتر نشان در کشور ما طبق آداب رسوم ایرانی به عروس خانم هدیه می دهند. از زمان قدیم در ازدواج های سنتی هدیه دادن انگشتر نشان جز آداب رسوم مهم بوده است. در گذشته خانواده ها به دلیل عدم اطلاعات دقیق درباره سایز انگشتر هزینه های زیادی را بابت تعویض انگشتر نشان پرداخت کرده اند. اما اکنون خانواده داماد دختر خانم را برای انتخاب انگشتر نامزدی با خود به بازار می برند.

ویژگی های انگشتر نشان

برای خرید انگشتر نشان بیشتر به سراغ حلقه های ساده و سبک می روند. اگر تاریخ برگزاری جشن بله برون شما نزدیک است و به دنبال خرید انگشتر نشان هستید باید بدانید که امروزه انگشتر های تک نگین طلا گزینه مناسبی برای انگشتر نشان هستند.

 

دوران نامزدی با عقد چه تفاوت هایی دارد؟

حلقه نامزدی و عقد هر کدام در مراسم خاص نسبت به خود هدیه داده می شوند. دوران نامزدی مدتی مشخص برای شناخت بیشتر دختر و پسر و خانواده ها نسبت به یک دیگر نیز می باشد. آشنایی با تفاوت ها و شباهت ها در دوران نامزدی اتفاق خواهد افتاد سپس اگر دو طرف با یک دیگر تفاهم داشته باشند به سراغ برگزاری جشن عقد نیز می روند. پس از مراسم عقد دختر و پسر رسما به صورت شرعی و قانونی زن و شوهر هستند. بنابراین حلقه جشن عقد بسیار سنگین تر از حلقه نامزدی خریداری می شود. حلقه عقد نیز به معنی نشان کردن دختر نیست بلکه نشان دهنده تعهد طرفین نیز می باشد. 

تفاوت ظاهری حلقه نامزدی و ازدواج

یکی از مهم ترین تفاوت های حلقه ازدواج و نامزدی در ظاهر آن ها است. چرا که حلقه نامزدی بسیار ظریف و سبک طراحی شده است. البته در پر زرق و برق بودن حلقه نامزدی هیچ شکی نیست. اما معمولا آن را به صورت تک نگین تهیه می کنند. از تفاوت های حلقه نامزدی و ازدواج می توان به حک کردن تاریخ عقد بر روی آن اشاره کرد.

 

نحوه استفاده از حلقه نامزدی و ازدواج

نحوه استفاده از حلقه نامزدی و ازدواج کاملا سلیقه ای است. حلقه نامزدی در جشن بله برون به عروس خانم هدیه می شود. برخی از افراد حلقه نامزدی را پس از عقد به عنوان یادگاری نگه می دارند. بسیاری از افراد هم پس از عقد هر دو حلقه را به صورت هم زمان استفاده خواهند کرد. به طوری که حلقه ازدواج و نامزدی در کنار یک دیگر در انگشت حلقه قرار خواهند گرفت.

چرا از طلا برای ساخت طلا استفاده می شود؟

همانطور که گفته شد استفاده از حلقه نامزدی بر گرفته از آداب رسوم فرهنگ غربی است. باید بدانید که در کشور های غربی برای ساخت حلقه های ازدواج از طلا، پالادیوم، پلاتین، نقره آرژانتیوم، تیتانیوم استفاده می شود. علت استفاده از طلا برای ساخت حلقه نامزدی و ازدواج ماندگاری بالای آن است که می تواند نمایی برای ماندگاری تعهد در بین دو طرف باشد.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.