تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

عجیب ترین لباس عروس های دنیا

لباس عروس

تا فرا رسیدن جشن عروسی زوجین زمان زیادی را برای انتخاب لباس عروس و داماد می کنند در واقع انتخاب لباس عروس بسیار زمان گیر و مهم است. همه ما دوست داریم بهترین لباس عروس دنیا را در شب عروسی خود بر تن داشته باشیم. از زمان قدیم تا کنون انواع مختلفی از لباس عروس طراحی و دوخته شده است که در این مقاله ما قصد داریم عجیب ترین آن ها را معرفی کنیم.

زیبا ترین لباس عروس دنیا با 10 هزار مروارید اصل

منظور از عجیب ترین لباس عروس ها تنها زشت بودن آن ها نیست بلکه لباس عروس هایی در دنیا وجود داشته است که بسیار گران قیمت و عجیب زیبا بوده اند. برای مثال لباس عروس یک پرنسس با استفاده از 110 هزار مروارید اصل دوخته شده که به آن جلوه ای بسیار زیادی داده است. جالب است بدانید که در یکی از مزون های چین با استفاده از پلاتینیوم لباس عروس فوق العاده زیبا در رنگ قرمز و طلایی دوخته شده است. استفاده از پارچه های ابریشمی  گران قیمت جلوه بسیار زیبایی به لباس عروس گریس کلی و کاترین زتا جونز همسر مایکل داگلاس بخشیده است. البته همانطور که لباس عروس های گران قیمت بسیار فوق العاده طراحی شده اند لباس عروس هایی خاص دیگری هم در دنیا وجود داشته که به دلیل عجیب بودن مدل و طراحی آن ها بسیار معروف شده اند.

 عجیب ترین و زشت ترین لباس عروس دنیا

شاید کلمه عجیب و زشت مناسب خاص ترین لباس های عروس دنیا نباشد اما در مقایسه با پارچه های ابریشمی و مروارید های اصل بدون شک ظاهر دسته دوم چندان دلنشین نخواهد بود. به هر حال دنیای مد و طراحی لباس مدام در حال تغییر است به همین دلیل طراحی لباس های زشت و عجیب نیز دور از انتظار نخواهد بود. البته باید بدانید که در گینس چیزی به نام زشت ترین لباس عروس دنیا ثبت نشده و تنها نظر افراد درباره لباس عروس می باشد. در دنیای مد شاهد طراحی لباس عروس با استفاده از بادکنک بوده ایم که خیلی ظاهر جالبی نداشته است. عدم استفاده از پارچه در این نوع لباس عروس آن را خاص و البته غیر کاربردی کرده است. یکی از چالش هایی که لباس عروس بادکنکی را تهدید می کند ترکیدن بادکنک ها می باشد. اما جالب است بدانید که لباس عروس بادکنکی در سایز بندی های مختلفی طراحی و تولید شده است.

 

معرفی گران ترین لباس عروس های دنیا

همانطور که گفته شد لباس های عروس گران قیمت بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند. چرا که برای طراحی و دوخت آن ها از پارچه های گران قیمت استفاده شده است. لباس های بسیار گران قیمت را تنها متعلق به اشرف زاده ها و خانواده های سلطنتی نیز می باشند. چرا که الماس و سنگ های قیمتی هزینه خرید این لباس ها را بسیار افزایش داده است. در ادامه به معرفی چند نمونه از گران ترین لباس عروس های دنیا خواهیم پرداخت.

لباس عروس 388 دلاری

لباس عروس 388 دلاری جز لباس های گران قیمت برای جشن عروسی به حساب می آید. در انگلیس خانواده های سلطنتی شیک ترین و گران ترین لباس عروس ها را خریداری می کنند. بنابراین لباس عروس های بانوان سلطنتی انگلیسی همیشه جز لیست گران ترین ها بوده است. تنها بانوی سلطنتی انگلیسی که تمام تلاش خود را کرده تا لباس عروس آن بسیار ساده بنظر برسد همسر ویلیام نیز می باشد. لباس عروس کیت میدلتون با استفاده از پارچه ساتن و تور حریر همچنین دنباله 9 فوتی طراحی و دوخته شده است. 

 

لباس عروس 12 میلیون دلاری

مارتین کتز نیز همانند کانسورا یکی از گران ترین لباس های عروسی را طراحی کرده است. لباس عروس 12 میلیون دلاری در شوی لباس مورد استفاده قرار گرفته و به نمایش در آمده است. علت قرار گرفتن این لباس عروس در لیست گران ترین ها استفاده از 12 قیراط الماس بود. ماترین کنز با هنر منحصر به فرد خود الماس ها را در بخش های مختلف این لباس عروس قرار داده است. نکته جالب اینکه، قیمت بسیار بالای لباس باعث شد تا کسی نتواند آن را بخرید و به همین دلیل در موزه نگهداری می شود.

لباس عروس 8.5 میلیون دلار

یکی از جالب ترین اتفاق ها در دنیای طراحی لباس دوخته شدن لباس عروس 8.5 میلیون دلاری بود. یومی کانسورا مزون دار معروف لباس عروس 8.5 میلیون دلاری را طراحی و آماده کرد اما هیچ عروسی موفق به پوشیدن آن لباس عروس زیبا نشده است.

لباس عروس 200 هزار دلاری

علت 200 هزار دلاری بودن این لباس عروس استفاده از 150 سنگ بسیار قیمتی و پارچه ساتن ارزشمند نیز می باشد. همچنین برای دوخت لباس عروس از پارچه های ابریشمی زیبا و گران قیمت نیز استفاده کرده اند. برخی از بانو های سلطنتی به جای استفاده از سنگ های قیمتی پر های زیبا را ترجیح می دادند بنابراین لباس عروس 1.5 میلیون دلاری که کاملا با استفاده از پر طاووس طراحی و دوخته شده بود در لیست گران ترین لباس های عروس دنیا قرار گرفته است .

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.