تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

برگزاری جشن نامزدی و ایده های مناسب آن

برگزاری جشن نامزدی

برگزاری جشن نامزدی در مکان های مختلفی نسبت به ایده های خانواده عروس امکان پذیر خواهد بود.  اولین جشن برای دختر و پسر بعد از به توافق رسیدن خانواده ها جشن نامزدی نیز می باشد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه برگزاری جشن نامزدی هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مختصری درباره جشن نامزدی

بعد از جلسات خواستگاری و به توافق رسیدن خانواده ها جشن نامزدی برگزار خواهد شد. برگزاری جشن نامزدی نسبت به آداب رسوم ها ممکن است متفاوت باشد. برخی از خانواده ها ترجیح می دهند که تنها از فامیل های درجه یک برای حضور پیدا کردن در این جشن دعوت کنند و افراد دیگر نیز این مهمانی را بسیار مجلل برگزار خواهند کرد. در جشن نامزدی صحبت های مهم هر دو خانواده درباره مهریه، شیربها و.. انجام خواهد شد. دوران نامزدی فرصت مناسبی برای دختر و پسر است تا یکدیگر را بهتر بشناسند. بهترین و خاطره انگیز ترین بخش های زندگی دختر و پسر در دوران نامزدی اتفاق خواهد افتاد. در ادامه بیشتر درباره اقدامات برگزاری جشن نامزدی صحبت خواهیم کرد.

تاریخچه اولین جشن نامزدی در دنیا

جشن نامزدی برای اولین بار یونان برگزار شد و سپس به کل دنیا رسید. تشریفات برگزاری جشن نامزدی بسیار کمتراز برگزاری جشن عروسی است اما سعی می کنند آن را بسیار با شکوه برگزار کنند. به طور کلی جشن نامزدی در ایران سابقه ای طولانی دارد. با برگزاری این جشن عروس و داماد زمان کافی برای فراهم کردن شرایط برای برگزاری جشن عروسی را خواهند داشت. 

 

برگزاری جشن نامزدی

خرید و ملزومات برگزاری جشن نامزدی

قبل از فرا رسیدن تاریخ برگزاری مراسم نامزدی نیاز است که برای خریدن حلقه، لباس، وسایل پذیرایی و .. نیز زمانی را در نظر بگیرید.

خرید حلقه: 

انتخاب حلقه نامزدی مناسب برای عروس خانم به عهده خانواده داماد است. امروزه خانواده داماد به تنهایی برای خرید حلقه نمی روند و ترجیح می دهند که حلقه نامزدی را با توجه به سلیقه عروس خانم خریداری کنند.

میز آرایی نامزدی:

جشن نامزدی در منزل خانواده عروس برگزار می شود بنابراین میز آرایی نامزدی به عهده عروس خانم نیز می باشد. اگر دوست دارید جشن نامزدی شما بسیار با شکوه برگزار شود بهترین ایده برای شما اعتماد به تشریفات عروسی منزا نیز می باشد. در این صورت تنها کافی است ایده های خود را با منزا در میان بگذارید تا بهترین ها را به شما ارائه دهد. اما اگر قصد دارید که چیدمان میز نامزدی به سلیقه خود شما باشد باید زمان زیادی را صرف خرید و تزئین میز کنید. همچنین می توانید یک بخشی از فضای خانه را به جایگاه عروس و داماد در جشن نامزدی اختصاص دهید.  خانواده داماد هدایایی را برای عروس خانم به جشن نامزدی می آورنند بنابراین چیدمان چند میز با ارتفاع های مختلف از یک دیگر در فضای جلوی عروس و داماد بسیار برای چیدمان هدایا مناسب خواهد بود. اگر جشن بله برون و نامزدی شما یکی شود نیاز است که میز بزرگ تری هم برای میز پذیرایی بله برون در نظر بگیرید. 

خرید لباس نامزدی:

در جشن نامزدی فامیل های عروس و داماد برای اولین بار دو زوج را کنار یک دیگر می بینند بنابراین بسیار اهمیت دارد که عروس و داماد ظاهری آراسته داشته باشند.  برای جشن نامزدی بهترین ایده استفاده از لباس های ساده و شیک نیز می باشد. همچنین می توانید میکاپ خود را بسیار ساده  انجام دهید. بنابراین یکی از نکات مهم در خرید لباس نامزدی و موارد دیگر توجه به سادگی و شیک بودن آن است همچنین انتخاب رنگ های پاستیلی و ملایم بسیار مناسب عروس خانم خواهد بود.  انتخاب کفش بستگی به استایل شما دارد. برای بلند تر نشان دادن قد و زیباتر بودن لباس نامزدی می توانید از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید.

 

برگزاری جشن نامزدی

مکان برگزاری جشن نامزدی

طبق آداب و رسوم جشن نامزدی بر عهده خانواده عروس است. بنابراین مکان برگزاری این جشن می تواند منزل پدر عروس باشد. اما اگر دوست دارید از فضایی خاص و مناسب برای عکاسی استفاده کنید می توانید به سراغ رزرو باغ تالار ها بروید. رزرو باغ به افرادی پیشنهاد می شود که قصد برگزاری جشن نامزدی مفصلی را دارند. باید بدانید که تشریفات عروسی منزا بهترین باغ تالار ها را به شما برای برگزاری جشن نامزدی معرفی خواهد کرد. تنها کافی است با آن ها تماس بگیرید. یکی از دیگر ایده های برگزاری جشن نامزدی رزرو روف گاردن نیز می باشد. از مزایای رزرو روف گاردن برای برگزاری مراسم نامزدی می توان به فضای باز و سرسبز آن اشاره کرد.

معرفی هدایای جشن نامزدی

در مراسم نامزدی خانواده داماد با هدایایی به مکان برگزاری این جشن می روند. هدایای نامزدی شامل: حلقه نامزدی، دسته گل، میوه، شیرینی یا کیک نامزدی و .. می شود.

تفاوت هدایای بله برون و نامزدی

طبق آداب و رسوم از زمان بله برون تا عقد هدایایی به عروس خانم در مناسبت های خاص داده نمی شود. اما اگر عروس و داماد جشن نامزدی مفصلی را برگزار کنند و رسما نامزد یکدیگر شوند خانواده داماد در مناسبت های مختلف برای عروس خانم هدایای را در نظر می گیرند. مناسبت های مختلف شامل: اعیاد مانند: عید قربان، عید غدیر، عید نوروز و .. نیز می شوند.

 

برگزاری جشن نامزدی

آشنایی با ایده های جشن نامزدی در خانه

اگر قصد برگزاری نامزدی در خانه را دارید بدون شک با چالش های بسیاری روبرو خواهید بود. چرا که رزرو باغ و استفاده از خدمات تشریفات برگزاری جشن های مهم را بسیار راحت تر و بدون استرس خواهد کرد. اما برگزاری جشن در خانه شرایطی را بوجود می آورد که خانواده عروس مجبور باشند هماهنگی های تمامی امور را بر عهده بگیرند. در ادامه به معرفی موارد مهمی که برای جشن نامزدی در خانه باید به آن ها توجه داشته باشید اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید.

مهمانان کمتر

هر چقدر تعداد مهمان های شما کمتر باشد جشن با کیفیت بیشتری برگزار خواهد شد بنابراین بسیار مهم است که در برگزاری جشن به تعداد مهمانانی که قصد دارید دعوت کنید هم توجه ویژه ای داشته باشید.

کیک نامزدی

کیک نامزدی را می توانید متناسب با دکور مکان برگرازی جشن نیز سفارش دهید. البته باید توجه داشته باشید که نه تنها زیبایی ظاهری کیک اهمیت دارد بلکه کیفیت مواد به کار رفته و نحوه آماده کردن آن نیز در میزان کیفیت کیک تاثیر گذار خواهد بود بنابراین بهترین ها را برای سفارش کیک نامزدی خود انتخاب کنید.

گروه موزیک

اجرای موزیک به صورت زنده می تواند از ایده های مناسب برای برگزاری جشن نامزدی شما باشد.

گیفت مهمانان

یکی از ایده های برگزاری جشن نامزدی در نظر گرفتن هدایای ساده وش یک برای مهمانانی است که در جشن شما حضور پیدا می کنند.

یادبود توسط مهمانان

یکی از ایده های جالب در جشن نامزدی نوشتن یادبود توسط میهمانان است. اگر تعداد مهمان های شما کم است نوشتن یادبود یک ایده مناسب برای جشن شما می تواند باشد. برای نوشتن یادبود توسط مهمانان می توانید یک تابلوی کوچک یا یک دفتر در نظر بگیرید.

 

برگزاری جشن نامزدی

نکات مهم در برگزاری  جشن در خانه

 زمانی که قصد دارید جشن نامزدی را در خانه برگزار کنید لازم است که نسبت به تعداد مهمان هایی که دارید فضای خانه را در راحت ترین حالت ممکن چیدمان کنید. اگر دوست دارید همه چیز طبق برنامه پیش برود می توانید از برنامه ریزی قبلی استفاده کنید. یکی از نکات مهم برای برگزاری جشن نامزدی در خانه هماهنگی با همسایه ها و اعلام کردن زمان جشن به آن ها نیز می باشد. توجه داشته باشید که دکور جشن و تزئیناتی که قصد داری انجام دهید باید چند روز قبل از فرا رسیدن تاریخ جشن انجام شود.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.