تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

ویژگی تالار پذیرایی خوب برای برگزاری عروسی

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی تالار پذیرایی خوب برای برگزاری عروسی
ویژگی تالار پذیرایی خوب برای برگزاری عروسی

تالار پذیرایی نقش بسیار مهمی در مراسم عروسی دارند، افرادی که تالار پذیرایی را برای مجالس خود در نظر میگیرند باید بر اساس ویژگی های مشخص شده آن را انتخاب نمایند تا بتوانند بهترین مراسم را در آن داشته باشند و تجربه ای خاص و فراموش نشدنی را با آن تجربه نمایند.

برای بررسی ویژگی های مهم تالار پذیرایی خود باید به برخی نکات توجه نماییم، که در ادامه به آن میپردازیم. با تشریفات عروسی منزا همراه باشید.

ویژگی تالار پذیرایی خوب برای برگزاری عروسی
ویژگی تالار پذیرایی خوب برای برگزاری عروسی

کیفیت غذا در تالار پذیرایی

همانطور که میدانید کیفیت غذا در تالار پذیرایی میتواند یکی از اصلی ترین موارد باشد به گونه ای که عروس و داماد قبل از انتخاب تالار مورد نظر خود، کیفیت غذای آن مجموعه را نیز بررسی میکنند. تا در صورتی که کیفیت غذا مناسب باشد، آن مجموعه را برای مجالس خود رزرو نمایند. در هنگام بررسی کیفیت غذا، شکل ظاهری و تزیینات آن نیز مورد بررسی قرار میگیرد.

در صورتی که تالار پذیرایی از همه لحاظ مناسب باشد ولی پذیرایی شب عروسی مشکل داشته باشد و یا غذا به اندازه کافی خوشمزه نباشد، تمام زحمات عروس و داماد هدر خواهد رفت. باید این نکته را در نظر داشته باشید که مقدار غذا همیشه باید کمی بیشتر از تعداد مهمانان در نظر گرفته شده باشد تا در صورتی که تعداد مهمانان افزایش پیدا کرد با کمبود غذا مواجه نشوید. کمبود غذا یک مشکل دردسر ساز است که لذیذ نبودن آن، آزاردهنده است.

کیفیت غذا در تالار پذیرایی
کیفیت غذا در تالار پذیرایی

پارکینگ تالار پذیرایی

پارکینگ تالار پذیرایی از جمله مکان‌هایی است که مهمانان قبل از ورود به تالار باید خودرو خود را در آن مکان پارک نمایند. تا دغدغه‌ی پارک ماشین خود را نداشته باشند. این پارکینگ عموما برای راحتی مهمانان و شرکت کنندگان در مراسم ها طراحی و مدیریت میگردد. هدف اصلی این پارکینگ ها این است که فضای امن و مناسب برای پارک خودروها فراهم میکند. پارکینگ تالار باید ویژگی هایی را داشته باشد که در ادامه به بررسی هر یک از آنها میپردازیم.

  • ظرفیت:  پارکینگ تالار باید ظرفیت بسیار کافی را برای جایگذاری خودروهای مهمانان و شرکت کنندگان داشته باشد. امکان دارد به ازای هر دسته مهمان یا شرکت کننده، جایگاه پارکینگ تعبیه شده باشد.
  • نظم و سازمان‌دهی: پارکینگ باید هم به صورت منظم و هم به صورت سازماندهی باشه تا ترافیک و مشکلاتی را برای خودروها به وجود نیاورد. عموما در پارکینگ‌ها از خطوط مشخص برای جدا کردن جایگاه‌ها و مسیرهای حرکت تعبیه میشود.
  • نورپردازی و روشنایی:  پارکینگ های تالار پذیرایی حتما باید نورپردازی بسیار خوبی داشته باشند تا در شب‌ها و شرایط نور کم، همچنان قابل استفاده باشد. این امر کمک نماید تا خودروها توسط صاحبان آنها به راحتی پیدا شوند.
  • امنیت: امنیت پارکینگ بسیار مهم است. معمولا برای پارکینگ های این مجموعه از دوربین‌های نظارتی و سیستم‌های امنیتی استفاده میگردد تا خودروها با امنیت بیشتری در مکان مورد نظر پارک شوند.
  • دسترسی آسان: پارکینگ باید دسترسی بسیار آسانی به تالار پذیرایی داشته باشد. عموما این پارکینگ ها در نزدیکی ورودی تالار قرار میگیرند و مسیرهای مناسبی را برای مهمانان فراهم مینمایند.
پارکینگ تالار پذیرایی
پارکینگ تالار پذیرایی

موقعیت نسبت به شهر تالار پذیرایی

از ویژگی های اصلی تالار پذیرایی این است که از شهر فاصله زیادی نداشته باشد. تالار پذیرایی نباید در مسیر پرتردد و رفت و آمد زیاد باشد تا مهمانان بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به مجلس خود برسند. در صورتی مسیر آن از ترافیک بسیار بالایی برخوردار باشد، سبب ایجاد فشار عصبی و ناراحتی میشود و مهمانان باید زمان بسیاری را صرف ترافیک کنند.

سیستم تهویه مناسب تالار پذیرایی

سیستم تهویه مناسب لازمه تالار پذیرایی است، زیرا در صورتی که مهمانان تعداد بسیاری داشته باشند باید به سرعت هوا تهویه گردد خصوصا در زمان کرونا نیز، مدیریت مجموعه تالار باید تهویه بسیار مناسبی را برای تالار پذیرایی خود در نظر بگیرد تا مهمانان با خیالی راحت مجلس خود را سپری کنند.

رعایت نکات بهداشتی در تالار پذیرایی

رعایت نکات بهداشتی یکی از الزامات سالن‌های پذیرایی و تالار میباشد. باید بگوییم که کف سالن، میز و صندلی‌ها، سالن‌های ورودی، سرویس بهداشتی، آینه‌ها، اتاق پروو و ظروف پذیرایی باید کاملا تمیز و درخشان باشند. البته تمیز شامل تمیزی هوای سالن نیز میباشد و تهویه باید متناسب با ابعاد سالن در نظر گرفته شود. از دیگر مواردی که باید به آن توجه نمود، لباس مهمانداران و پرسنل میباشد.

سرویس بهداشتی تالار پذیرایی

سرویس بهداشتی تالار پذیرایی باید هم زنانه داشته باشد و هم مردانه، سرویس های بهداشتی باید کاملا تمیز و مجهز به تهویه و آب گرم و مواد بهداشتی دیگر باشد که مرتبا توسط پرسنل باید نظافت شوند. همچنین باید پیش بینی افراد سالمند و معلول را نیز داشته باشید تا آنها هم بتوانند از سرویس بهداشتی به خوبی استفاده نمایند.

اتاق پروو تالار پذیرایی

تالارهای پذیرایی باید دارای اتاق پروو باشند تا مهمانان برای آرایش و تعویض لباس به این مکان بروند. همچنین وجود اینه های قدی باعث میگردد تا به خوبی بتوانند از این خدمات استفاده نمایند. بهتر است اتاق پررو و اتاق استراحت جدا باشد تا هنگامی که برخی از افراد تمایل داشتند استراحت کنند، در اتاق استراحت بروند.

نورپردازی و دکوراسیون تالار پذیرایی

نورپردازی و دکوراسیون تالار پذیرایی آخرین مورد است که میتوانیم در این مقاله به آن اشاره نماییم نور سبب درخشندگی هرچه بیشتر و انرژی بسیار خوب برای مهمانان میشود. همچنین برای نورپردازی عروسی باید دکوراسیونی بسیار زیبا را در نظر بگیرید تا افراد به آن جذب شوند و شبی رویایی را تجربه نمایند.

مهمانداران و پرسنل درجه یک تالار پذیرایی

مهمانداران و پرسنل درجه یک تالار پذیرایی برای عروس و داماد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. هنگامی که برای اولین بار وارد یک تالار میشوید، باید رفتار و برخورد مهمانداران را مورد بررسی قرار دهید همچنین ظاهر آنها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این اشخاص قرار است در طول مراسم عروسی،  به مهمانان شما علاوه بر خوش آمدگویی، پذیرایی نمایند. درصورتی که پرسنل نتوانن رفتار نادرستی با مهمانان داشته باشند و قدرت هماهنگی بالایی نداشته باشند، مدیریت مجلس به مشکل بر میخورد.

نتیجه گیری

تمامی تالار پذیرایی برای برگزاری انواع مراسم باید ویژگی های خاص و منحصر به فردی را داشته باشند، که این ویژگی ها میتواند شامل ظرفیت مناسب، تجهیزات و صدا، آشپزخانه و کیترینگ، تزیینات و دکوراسیون، پارکینگ و دسترسی آسان، خدمات و کادر مجرب، قرارداد و هزینه ها باشد. مجموعه منزا با در نظر گرفتن نیازهای عروس وداماد میتواند بهترین خدمات را دراختیار افراد قرار دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.