تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

نکات مهم انتخاب کیک عروسی

انتخاب کیک عروسی

انتخاب کیک عروسی یکی از تصمیمات بسیار مهم در مراسم عروسی است، برای انتخاب کیک عروسی مناسب، اولین موردی که به آن توجه میکنیم طراحی و سبک کیک است. کیک های عروسی میتواند دارای طرح ها و شکل های مختلفی باشند از جمله میتوان به کیک های سنتی، کلاسیک، مینیمال و کیک های مدرن نیز اشاره نمود. در انتخاب طرح کیک حتما باید به نیاز و سلیقه عروس و داماد توجه نمایید تا بتوانید یک کیک مناسب متناسب با مراسم عروسی خود داشته باشید.

علاوه بر ظاهر کیک حتما باید به موادی که در کیک استفاده میشود نیز توجه نمایید و اطمینان حاصل کنید که موادی که در داخل کیک استفاده شده است از متریال خوب و باکیفیت استفاده شده است. همچنین بررسی نمایید که کیک برای مهمانان حساسیت و آلرژی های غذایی نداشته باشد. توجه به اندازه کیک نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. برای مراسم عروسی با توجه به تعداد مهمانان باید اندازه کیک مناسب را انتخاب نمایید.

میتوانید کیک های لایه دار با طعم های متنوعی از جمله شکلات، میوه، خامه نیز انتخاب کنید. در ادامه به نکات بسیار مهم در سفارش و انتخاب کیک عروسی میپردازیم با تشریفات عروسی منزا همراه باشید.

انتخاب کیک عروسی

اندازه کیک عروسی

عروس و داماد باید به اندازه کیک عروسی توجه نمایند و برش کیک نباید به قدری نازک باشد که کم بودن کیک به چشم مهمانان بیاید و نباید به قدری زیاد باشد که مقدار زیادی کیک روی دستتان بماند. پس قبل از انتخاب کیک حتما باید تعداد مهمانان ، وزن و ابعاد آن را در نظر بگیرید.

در صورتی که تعداد مهمانان را میدانید ولی نمیدانید چه وزن و ابعادی کیک عروسی خود را سفارش دهید میتوانید هم از قنادی مشاوره بگیرید و هم اگر صفر تا صد عروسی خود را به تشریفات عروسی سپرده اید، بدون هیچ نگرانی، میتوانید مراسم خود را سپری کنید زیرا خدمات و تشریفات مجالس تمام و کمال کار شما را به نحوه احسنت بر عهده میگیرند.

به عنوان مثال میتوان گفت هر فردی 100 تا 200 گرم کیک میخورد، به این ترتیب در نظر گرفتن 150 گرم برای هر نفر انتخاب مناسبی است. البته نکته دیگر این است که بعضی از کیک ها دارای تزیینات خوراکی نیستند. وزن کیکی که برای مهمانان در نظر میگیرید با وزن تزیینات باید جدا در نظر بگیرید.

اندازه کیک عروسی
به اندازه کیک عروسی توجه کنید

انتخاب از قنادی مناسب

یکی از اتفاقات بدی که احتمال دارد در روز عروسی برای عروس و داماد پیش آید این است که کیک مراسم با تاخیر ارسال شود و یا با طرح کیک مدنظر، مطابقت نداشته باشد. پس اگر میخواهید این اتفاق تلخ برایتان رخ ندهد حتما قبل از آنکه کیک عروسی خود را به قنادی برای سفارش میدهید حتما نمونه کارها به همراه نظرات افراد دیگر را بررسی نمایید.

حتی میتوانید به عنوان نمونه سفارشی به همان قنادی مد نظر خود بدهید تا ببینید کیفیت کار آنها به چه صورت است. برخی از قنادی ها دارای آلبوم محدودی هستند در صورتی که تمایل دارید کیکی متفاوت و منحصر به فرد را داشته باشید به سراغ قنادی هایی با طیف بسیار متنوع و گسترده بروید. همچنین با قناد خود درباره تحویل زمان کیک، نگهداری کیک عروسی، ارسال کیک عروسی به محل برگزاری صحبت نمایید تا در صورتی که فردی را برای ارسال کیک ندارند، باید خودتان کسی را برای دریافت کیک عروسی هماهنگ نمایید تا کیک به خوبی به مراسم برسد. در صورتی که این کار را به تیم تشریفات مجالس سپرده اید، از این بابت پس خیالتان راحت است.

نکات مهم انتخاب کیک عروسی

دکوراسیون کیک عروسی

دکوراسیون کیک عروسی یکی دیگر از موارد بسیار مهمی است که عروس و داماد به آن توجه ویژه ای دارند. اگر تالار و یا مکان برگزاری عروسی شما دارای تم خاصی است پس میتوانید کیک خود را به گونه ای طراحی نمایید که با تم مد نظر شما متناسب و هماهنگ باشد. حتی میتوانید کیکی را انتخاب نمایید که با سالن عروسی، فصل و گل های تزیینی سالن هماهنگ باشد. پس حتما برای سفارش کیک خود به این نکات توجه نمایید. همچنین اگر عروسی شما در فضای بیرون است حتما باید شرایط جوی آن را در نظر بگیرید. پس اگر کیک شما دارای خامه باشد، حتما خامه کیک شما نرم شده و طعم خوبی را نخواهد داشت، برای اینکار حتما باید از خمیر فوندانت برای تزیین کیک خود استفاده نمایید.

در انتخاب کیک خود حتما به اشکال هندسی هم توجه نمایید. اگر کیکی گرد و سفید را انتخاب کرده باشید میتوانید از ربان و یا گل های رنگی برای تزیین آن استفاده نمایید. اگر کیک مربعی شکل دارید میتوانید گوشه های تیز آن را با خامه گل کاری کنید و یا هر طبقه آن را با ربان بپوشانید. در صورتی که کیک شش ضلعی پسندیده اید میتوانید از مرواریدهای رنگ در دورتادور کیک استفاده نمایید و از گل های فصل نیز میتوانید استفاده کنید.

نکات مهم انتخاب کیک عروسی

طعم و مزه کیک عروسی

عطر و طعم یکی از مورادی است که باید به آن توجه ویژه ای نماییم، عطر و طعم باید مورد پسند افراد واقع گردد به عنوان مثال در صورتی که در کیک عروسی به مقدار زیادی کره بادام زمینی استفاده شده باشد، این مورد را به شما بگوییم که افراد از خوردن آن کیک استقبال نمیکنند.

کیک هایی همچون کیک نیمه وانیلی، نیمه شکلاتی، کیک مربایی و خامه ای یکی از طعم های پرطرفدار هستند که ذایقه افراد با انها بسیار هماهنگ است. یک کیک خوش طعم میتواند ترکیبی از مغزهای گردو، بادام، پسته، لایه های میوه و شکلات باشد که یک کیک را فوق العاده میکند.

کلام آخر

انتخاب یک کیک میتواند بسته به سلیقه و انتخاب عروس و داماد باشد. برای تهیه کیک عروسی باید نکاتی را مد نظر داشته باشید که این نکات  به سلیقه، اندازه و لایه ها، طعم کیک، بودجه، خوراکی های جانبی کیک، طراحی و دیزاین کیک و غیره بستگی دارد. اگر برای مراسم و مجالس خود از تشریفات عروسی استفاده میکنید، دیگر خیالتان از انتخاب و تهیه کیک راحت است چون تیم تشریفاتی میتوانند کار شما را به صورت تمام و کمال انجام دهید.

مجموعه منزا یکی از مجموعه بسیار قدیمی میباشد که انجام همه خدمات تولد، عروسی، بله برون و غیره را برعهده دارد و میتوانید یک شب خاطره انگیزی را به همراه عزیزان و دوستان خود با ما تجربه نمایید. امیدواریم مقاله نکات مهم انتخاب کیک عروسی برایتان مفید بوده باشد.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.