تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

جشن تعیین جنسیت و ایده هایی برای برگزاری آن

 • خانه
 • وبلاگ
 • جشن تعیین جنسیت و ایده هایی برای برگزاری آن
جشن تعیین جنسیت

یکی از ایده های جالب برای معرفی جنسیت فرزند توسط والدین برگزاری جشن تعیین جنسیت نیز می باشد. در جشن تعیین جنسیت لحظات خوش و خاطره انگیز والدین به خوبی ثبت می شود. برای برگزاری جشن تعیین جنسیت نیاز به خرید یک سری وسایل است. در ادامه با موارد مورد نیاز برای برگزاری جشن تعیین جنسیت همراه ما باشید.

مختصری درباره تعیین جنسیت

جشن تعیین جنسیت در دو حالت به صورت سورپرایز انجام می شود. اولین حالت این است که پدر و مادر از جنسیت فرزند خود مطلع هستند و در دومین حالت یک نفر از نزدیکان به همراه مادر به سونوگرافی رفته و تنها او از جواب سونوگرافی با خبر است. بنابراین در دومین حالت نه تنها نزدیکان با اعلام جنسیت فرزند سورپرایز می شوند بلکه  پدر مادر کودک نیز بسیار شگفت زده خواهند شد. با توجه به مشخص نبودن نتیجه سونوگرافی و جنسیت کودک مهم است که تم این جشن در دو رنگ سفید و آبی در نظر گرفته شده باشد. آبی نشان دهنده جنسیت پسر و صورتی اعلام دختر بودن بچه نیز می باشد. ایده اعلام جنسیت کودک شما کاملا سلیقه ای است و می توانید از هر نوع ایده ای برای آن استفاده کنید.

جشن تعیین جنسیت

زمان مناسب برای برگزاری جشن

مشخص است که تا جواب سونوگرافی نیاید و مشخص نشود که جنسیت چیست پدر و مادر نمی توانند چنین جشنی را برگزار کنند. بنابراین تاریخ برگزاری جشن کاملا وابسته به جواب سونوگرافی می باشد. به طور معمول در هفته 16 الی 20 بارداری جنسیت نوزاد قابل تشخیص است و  جشن تعیین جنسیت را می توان در سه ماهه دوم بارداری برگزار کرد. شما می توانید پس از گرفتن جواب مشخص از سونوگرافی تاریخی را برای این جشن مشخص کنید و مهمانان خود را  دعوت کنید.

چه وسایلی برای برگزاری جشن تعیین جنسیت نیاز است؟

برای برگزاری جشن تعیین جنسیت به یک سری وسایل نیاز است. البته خرید وسایل برای این جشن کاملا وابسته به ایده و هدف هایی است که برای این جشن مد نظر دارید. اگر به دنبال برگزاری یک جشن ساده هستید می توانید تنها تم مناسب این جشن را تهیه کرده و در کنار کیک و وسایل پذیرایی لحظات خوشایند خود را ثبت کنید. اما اگر دوست دارید که جشن شما کامل باشد و همه چیز بدون نقص انجام شود نیاز است که خرید های بیشتری انجام دهید. همه چیز به انتخاب شما و میزان بودجه بستگی دارد. در ادامه این بخش لیستی از سایر موارد مورد نیاز برای برگزاری جشن را برای شما آورده ایم.

موارد مورد نیاز برای برگزاری جشن:

 • لباس ست با همسر
 • میز مخصوص پذیرایی
 • کیک مناسب با جشن
 • کاپ کیک های صورتی و آبی
 • آماده  کردن هدیه برای مهمانان
 • گل برای گل آرایی مکان برگزاری
 • ست کردن تم تولد صورتی و آبی
 • ست کردن بادکنک های صورتی و آبی

جشن تعیین جنسیت

 تم جشن تعیین جنسیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

جشن تعیین جنسیت با استفاده از یک تم خاص برگزار می شود. رایج ترین رنگ برای تم جشن تعیین جنسیت صورتی و آبی است. شما می توانید به مهمانان خود پیشنهاد دهید نسبت به حدس خود که کودک دختر است یا پسر یکی از رنگ های صورتی و آبی را انتخاب کنند. به همین ترتیب همه افراد لباس یک رنگ نخواهند پوشید و فضای جشن زیبا تر بنظر خواهد رسید. البته باید در نظر داشته باشید که برخی ممکن است رنگ صورتی و آبی را نداشته باشند بنابراین بهتر است یک رنگ خنثی دیگر به لیست انتخاب ها اضافه کنید. بهترین رنگی که در کنار صورتی و آبی می توان استفاده کرد سفید است. بنابراین سفید نیز به رنگ لباس مهمان ها و تم جشن اضافه خواهد شد. والدین می توانند رنگ سفید را برای ست کردن با همسر خود انتخاب کنند و مهمانان لباس هایی در رنگ های صورتی و آبی به تن داشته باشند.

برگزاری جشن تعیین جنسیت با تشریفات منزا

همه پدر مادر ها از حضور نوزاد در زندگی خود لذت می برند. به همین دلیل این اتفاق خوشایند را در کنار خانواده های خود جشن خواهند گرفت. سلیقه های افراد با یک دیگر متفاوت است و هر خانواده با بودجه مختلف از دیگری تصمیم به برگزاری جشن می گیرد. بنابراین نمی توان گفت که برگزاری جشن تعیین جنسیت باید طبق یک قانون خاص باشد. به طور کل برخی از افراد تصمیم می گیرند که برای برگزاری این جشن و تزئینات مربوط به آن از تشریفات مخصوص به آن کمک بگیرند. اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال گرفتن خدمات از تشریفات خاصی هستید ما به شما تشریفات عروسی منزا را پیشنهاد می کنیم. تیم تخصصی تشریفات عروسی منزا تمام تلاش خود را برای تزئین مکان برگزاری جشن و پذیرایی از مهمانان شما را دارد.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.