تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

جشن تعیین جنسیت

جشن تعیین جنسیت برای معرفی نوع جنسیت فرزند در نظر گرفته  شده است.  در واقع تعیین جنسیت بچه به صورت سورپرایز برای مادر و پدر بچه و افراد دعوت شده به جشن انجام خواهد شد. اگر قصد برگزاری جشن تعیین جنسیت را دارید. در ادامه این مطلب با ایده های متنوع و مناسب برای برگزاری هر چه بهتر این جشن ما همراه باشید.

مختصری درباره مفهوم جشن تعیین جنسیت

یکی از مهیج ترین اتفاقات بارداری تعیین جنسیت کودک است. بسیاری از نزدیکان دوست دارند تا در برگزاری جشن تعیین جنسیت به پدر و مادر نیز کمک کنند. همانطور که می دانید در هفته 20 بارداری جنسیت جنین مشخص می شود. در چنین زمانی مادر بچه می تواند با انجام یک سونوگرافی از جنسیت فرزند خود مطمئن شود. بعد از مطمئن شدن از جنسیت بچه پدر و مادر می توانند برنامه ریزی های لازم را برای جشن تعیین جنسیت نیز انجام دهند. مهمان های جشن تعیین جنسیت خانواده ها و دوستان نزدیک شما خواهند بود. در ادامه به معرفی اقدامات لازم برای جشن تعیین جنسیت خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

 

معرفی اقدامات لازم برای برگزاری جشن تعیین جنسیت

قبل از هر چیز باید دکتر به مادر جنسیت فرزند را اعلام کند. سپس برای برگزاری یک جشن بدون نقص باید برنامه ریزی دقیق انجام داد. به همین ترتیب در این بخش لیستی از اقدامات لازم برای برگزاری جشن تعیین جنسیت را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

نوشتن لیست مهمان ها

مهمان های جشن تعیین جنسیت افراد درجه یک و نزدیک به مادر و پدر هستند. سعی کنید تنها افراد مهم و کسانی که باید سورپرایز شوند را به این مهمانی دعوت کنید. چرا که نیازی به حضور برخی از افراد نیست و هزینه برگزاری جشن تعیین جنسیت بالا خواهد رفت.

تعیین تم برای جشن

تعیین تم بسیار مهم است اما باید به گونه ای باشد که جنسیت کودک مشخص نباشد. شما می توانید برای برگزاری جشن تعیین جنسیت از ترکیب رنگ های صورتی و آبی استفاده کنید.

 

 

ارسال دعوت نامه برای مهمان ها

پس از آماده کردن لیست مهمان ها و مشخص کردن تاریخ جشن باید با مهمان های خود تماس گرفته و آنها را جشن دعوت کنید.

گیفت تعیین جنسیت برای یادگاری

یکی از سنت های جشن تعیین جنسیت دادن هدیه کوچک از طرف پدر و مادر به مهمان ها است. با توجه به این مسئله که لازم نیست این هدیه گران قیمت باشد خودتان می توانید در خانه گیفت تعیین جنسیت درست کنید.

شمع تعیین جنسیت: یک شمع زیبا با رنگ‌های آبی یا صورتی برای نشان دادن جنسیت نوزاد می‌تواند یک گزینه خوب باشد. می‌توانید بر روی شمع نام فرزند و تاریخ تعیین جنسیت را نیز بنویسید.

انتخاب بازی برای سرگرمی

برای ایجاد هیجان بیشتر می توانید بازی مرتبط با تعیین جنسیت طراحی کرده و مهمان های خود را سرگرم کنید.

بازی تعیین اسم فرزند:

بعد از افشا شدن جنسیت کودک در این بازی مهمان ها را به دو گروه تقسیم کرده و لیست اسم هایی که تهیه کرده اید را به مهمان ها بدهید. مهمان ها باید نامی که شما برای کودک خود انتخاب کرده اید را حدس بزنند.

بازی دارت و بادکنک:

برای انجام این بازی لازم است تعدادی بادکنک را با استفاده از اکلیل های صورتی و آبی پر کنید. پر کردن بادکنک ها باید به گونه ای باشد که اکلیل مربوط به جنسیت دختر بیشتر از دیگری باشد. سپس نوبت به چیدمان بادکنک ها در کنار یک دیگر می رسد. برای شروع بازی باید از مهمانان خود بخواهید که با دارت بادکنک ها را بترکانند و رنگ ها را بشمارند. در نهایت مهمانان باید تعداد بادکنک هایی که رنگ اکلیل آن ها مشابه یک دیگر است را تشخیص داده و بشمارند تا متوجه شوند کودک شما دختر است یا پسر؟

بازی تزئین کیک یا کوکی :

بیشتر افراد علاقه مند به شیرینی هستند بنابراین ایده تزئین کیک یا کوکی می تواند برای آن ها خوشایند باشد. بازی تزئین کیک اینگونه شروع می شود که مهمانان باید حدس بزنند جنسیت کودک شما چیست و بر اساس آن کیک یا کوکی ها را تزئین کنند.

بازی با فشفشه های رنگی:

تعدادی فشفشه به رنگ های آبی و صورتی تهیه کنید. و از مهمانان خود درخواست کنید تا آن ها را روشن کنند. سپس رنگ های مشابه فشفشه در کنار یک دیگر قرار بگیرند. سپس شروع به شمارش رنگ ها کرده متوجه جنسیت کودک خواهند شد.

حدس از روی عکس سونوگرافی :

برای اجرای این بازی نیاز است که عکس سونوگرافی نوزاد را چاپ کنید. سپس از افراد بخواهید در قسمت پشت عکس حدس خود را بنویسند و به تعداد نفراتی که حدس آن ها درست بوده است هدیه دهید.

 

 

سورپرایز کردن مهمان ها

برای سورپرایز کردن مهمان ها در خصوص تعیین جنسیت راه های بسیاری وجود دارد.

لیستی از روش های سورپرایز کردن مهمان ها:

  1. باکس گل تعیین جنسیت
  2. باکس تعیین جنسیت
  3. بادکنک هلیومی
  4. کاغذ پاش
  5. بمب شادی
  6. باکس گل

انتخاب لباس مادر

انتخاب لباس مادر در جشن تعیین جنسیت می‌تواند جزئی مهمی از برگزاری این رویداد باشد. این لباس باید با تم و رنگ‌هایی که برای جنسیت نوزاد انتخاب شده است، همخوانی داشته باشد. در ادامه توصیه‌هایی برای انتخاب لباس مادر در این رویداد ذکر می‌شود:

رنگ لباس: اگر جنسیت نوزاد پسر است، می‌توانید از رنگ‌های آبی و تندرستی استفاده کنید. برای جنسیت دختر، می‌توانید از رنگ‌های صورتی و بنفش استفاده کنید. البته این قانون ثابت نیست و می‌توانید از رنگ‌های دیگری نیز استفاده کنید، اما معمولاً مادران برای تم جشن تعیین جنسیت از رنگ‌های مرتبط با جنسیت مورد انتظار استفاده می‌کنند.

ست لباس: اگر برای همسر هم یک لباس خاص تهیه کرده‌اید، می‌توانید ست لباسی که با لباس همسر شما هماهنگ است را انتخاب کنید. این می‌تواند جلوه‌ای زیبا و هماهنگی بین لباس مادر و همسر را  ایجاد کند.

 

 

سبک لباس: می‌توانید بر اساس محل و نوع مراسم، سبک لباس خود را انتخاب کنید. اگر مراسم رسمی‌تر است، می‌توانید یک لباس مجلسی یا لباس رسمی انتخاب کنید. اما اگر مراسم کمی غیر رسمی‌تر است، می‌توانید از لباس‌هایی با سبک کژوال و راحت استفاده کنید.

راحتی: مهمترین نکته انتخاب لباس برای مادران در هر رویدادی، شامل راحتی است. مطمئن شوید که لباسی که انتخاب می‌کنید، راحت است و احساس راحتی و اطمینان را به شما دارد.

ملحقات: ملحقات مانند کفش، جواهرات و کیف نیز می‌توانند با لباس متناسب باشند. می‌توانید ملحقات را با رنگ و سبک لباس خود هماهنگ کنید تا جلوه کلی بهتری داشته باشید.

استایل شخصی: در نهایت، مهم است که لباسی را انتخاب کنید که به شخصیت و استایل شما می‌پردازد. انتخاب لباسی که با شخصیت شما هماهنگ است، باعث افزایش اعتماد به نفس شما در طول جشن خواهد شد.

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.