تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

آشنایی با عجیب ترین آداب ازدواج در جهان

عجیب ترین آداب ازدواج در جهان

آداب رسوم های مختلفی برای برگزاری جشن عروسی وجود دارد و در این مقاله ما قصد داریم عجیب ترین آداب ازدواج در جهان را معرفی کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

تاثیر آداب و رسوم بر روی برگزاری جشن عروسی 

ایران تشکیل شده از قوم های مختلف که هر یک آداب رسوم خاص نسبت به خود را دارند به همین دلیل برگزاری جشن ها به خصوص جشن عروسی کاملا وابسته به آداب و رسوم بستگی دارد. بنابراین جشن عروسی لر ها با یزدی ها ممکن است تفاوت های بسیاری داشته باشد. البته این تفاوت ها تنها به برگزاری جشن عروسی ختم نمی شود و در برگزاری تمام جشن های عروس و داماد مانند بله برون نامزدی عقد و حنابندون و … تاثیر گذار خواهد بود.

معرفی عجیب ترین آداب ازدواج در جهان

یکی از مهم ترین جشن ها برای مردم برگزاری جشن عروسی است. با برگزاری جشن عروسی همه چیز برای عروس خانم و آقا داماد تغییر خواهد کرد. به جا آوردن آداب و رسوم ها در برگزاری جشن عروسی کاری بسیاری طبیعی و خوب است اما در برخی از کشور ها آداب و رسوم بسیار عجیبی برای برگزاری این جشن مهم وجود دارد. یکی از کشور های که به طور عجیبی مراسم عروسی را برگزار می کند هند است. هند یکی از کشور هایی است که عروسی را بسیار خاص و متفاوت برگزار می‌کند. در ادامه این بخش عجایب برگزاری عروسی در هند را بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

عجایب آداب رسوم هند در برگزاری جشن عروسی

یکی از عجیب ترین تفاوت ها در آداب رسوم هند برعکس بودن قانون مهریه است جالب است بدانید که در هند مهریه دادن به عهده دختر می باشد و این مسئله را به عنوان استحکام یک خانواده می شناسند.در دوران نامزدی به عروس وسیله های تیز و برنده داده می شود تا در این دوران بتواند از خود مراقبت کند و داماد به آن نزدیک نشود. در مراسم عروسی هندی ها لباس سفید پوشیدن جالب نیست چرا که این لباس لباس سوگواری آن ها در مراسم عزاداری است. خرید زیاد النگو برای عروس هندی بسیار اهمیت دارد و عقیده دارند که به هم خوردن النگو ها باعث ایجاد گردش خوب خون می شود در واقع یکی از دلایل سر زندگی عروس را النگو های زیاد می دانند.

 

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

عجیب ترین آداب و رسوم عروسی در چین

چین نیز همانند هند آداب و رسوم عجیبی دارد. در چین عقیده دارند که هر چقدر سایز پای عروس کوچیک تر باشد بهتر است و یک حسن به حساب می آید. سینچوان در چین یکی از عجیب ترین آداب و رسوم ها را برای برگزاری جشن عروسی دارد. در سینچوان چند شب قبل از برگزاری عروسی مراسم تمرین گریه کردن توسط خانواده عروس وجود دارد تا در روز عروسی بتوانند به خوبی گربه کنند. مردم سینچوان بر این باورند که گریه کردن در روز عروسی ارزش دختر را پیش خانواده شوهر بالا می برد. در سینچوان مادر زن تا یکسال به خانه دختر نباید برود اما دختر هر زمان دوست داشته باشد می تواند به خانه مادر خود سر بزند.

 

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

عجایب آداب رسوم ازدواج در آمریکا

برخلاف ایرانی ها که بر سر عروس ‌و داماد خود نقل می‌پاشند در آمریکا برنج را جایگزین کردند و باور دارند که برکت را در زندگی عروس و داماد جاری خواهد کرد. برخلاف همه کشور ها که دسته گل را به سمت دوستان عروس خانم پرتاپ وی کنند. در آمریکا دسته گل عروس به سمت دوستان داماد پرتاب می شود. یکی دیگر از آداب و رسوم آمریکایی ها در مراسم عروسی هدیه دادن یک زن متاهل به عروس خانم است. این هدیه دادن از سمت یک خانم متاهل به معنی تجربه خوشبختی است که آن زن متاهل در حال تجربه کردن آن است. همچنین وجود یک ربان آبی در لباس عروس خانم لازم است تا از چشم بد در امان باشد.

 

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در روسیه

مهریه در روسیه نیز از سمت داماد پرداخت نمی شود اما لازم است که داماد برای دیدن عروس به دوستان آن پول بدهد. یکی از باور های روسیه ها در برگزاری مراسم عروسی شکستن ظرفی بلوری است. چرا که شکسته شدن ظرف بلوری را به عنوان خوشبختی در زندگی عروس و داماد می دانند. یکی از خنده دار ترین کارهایی که در مراسم عروسی روسیه ای ها انجام می شود تعارف کردن نان به عروس داماد است جالب ترین قسمت این ست که عروس و داماد باید بدون استفاده از دست ها نان را بردارند و هر نفری که نان بیشتری به دست بیاورد تسلط بیشتری در زندگی آینده خواهد داشت.

 

عجایب آداب  و رسوم ازدواج در آلمان

عجیب ترین آداب ازدواج در جهان مربوط به کشور آلمان می شود. در آلمان شاهد شکستن چینی به معنی بهتر شدن بخت خواهید بود. جالب است که بعد از شکستن چینی با یکدیگر به سراغ جمع آوری آن ها خواهند رفت. در شب جشن عروسی عروس در کفش خود یک سکه قرار می دهد چرا که اعتقاد دارد خوشبختی با این کار به صورت مادام العمر نصیب آن ها خواهد شد. یکی دیگر از آداب و رسوم های برگزاری جشن عروسی در آلمان تهیه کفش عروس توسط خود آن است. چرا که آلمانی ها عقیده دارند با خرید کفش عروسی می توانند توانایی مدیریت هزینه های زندگی را به شوهر خود ثابت کنند.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.