تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

عیدی برای عروس چه ببریم؟

عیدی برای عروس چه ببریم؟

خانواده داماد تا زمانی که عروس را به خانه خود ببرند سعی می کنند در مناسبت های مهم آن را خوشحال کنند. یکی از مناسبت های مهمی که خانواده داماد برای عروس هدیه می برند عید نوروز است. عیدی بردن برای عروس باعث دلگرمی و به جا آوردن آداب و رسوم ها می شود. اگر به فکر خرید عیدی برای عروس خود هستید در ادامه مطلب با معرفی ایده هایی جذاب همراه ما باشید.

مناسب ترین زمان برای عیدی دادن به عروس

زمان شاد کردن عروس ارتباط مستقیمی با مناسبت های شاد دارد. اما این مسئله که چه کسانی باید به عروس هدیه دهند و چه چیزی مناسب است بستگی به آداب و رسوم هر شهر دارد. برای مثال در برخی از شهر ها بجز داماد خانواده آن نیز باید برای عروس هدایای برای عید در نظر بگیرند. اولین مناسبت شادی که بعد از عقد عروس خانم نزدیک است باید برای آن هدیه برده شود.

معرفی وسایلی که برای عروس عیدی می برند

اگر پسر شما به تازگی دختر خانمی را عقد کرده و نمی دانید برای عروس خود چه هدایایی باید ببرید باید بگوییم که پاسخ تمام سوال های خود را در این مطلب به طور کامل خواهید گرفت. اگر اولین مناسبت شاد بعد از عقد پسر شما و عروس خانم عید نوروز است پس باید بفکر عیدی عروس باشید. در واقع یکی از مهم ترین مناسبت ها برای هدیه دادن به عروس عید نوروز به حساب می آید. هر قومی نسبت به آداب رسوم خود برای عروس خانم هدایایی می برد. اما با توجه به این مسئله که بررسی کردن تمام آداب رسوم ها کمی دشوار است ما سعی کرده ایم به کلیات اشاره کنیم.

 

عیدی برای عروس

رایج ترین هدایا برای عیدی عروس:

لباس نو: یکی از سنت های قدیمی ما ایرانی ها در عید نوروز خرید لباس های نو است. بنابراین همه ایرانی ها برای عروس خانم خود عیدی لباس نو را در نظر خواهند گرفت. شما می توانید عروس خانم را از قبل به همراه خود به بازار ببرید و یک ست کامل لباس نو شامل: مانتو، شلوار، شال، روسری و یک دست لباس خانگی برای آن تهیه کنید. سپس لباس ها را به عنوان عیدی برای آن به منزل پدری ببرید.

طلا: در بیشتر شهر ها رسم بر این است که در کنار لباس های نو یک تکه طلا هم برای عروس خانم خریداری کنند. گاهی ممکن است به دلیل محدود بودن بودجه سایر هدایا حذف شده و تنها یک تکه طلا برای عروس خانم در نظر بگیرند. خرید طلا و اینکه چه مدل طلایی خریداری شود خیلی ملاک نیست و نسبت به سلیقه و بودجه انجام خواهد شد. اما دربیشتر مواقع دیده شده که برای عروس خانم سرویس طلا، یک انگشتر طلا، النگو یا دستبند و حتی سکه طلا نیز خریداری می کنند.

هفت سین: به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز در کنار عیدی ها یک هفت سین نیز برای عروس می برند. چیدمان سینی هفت سین کاملا سلیقه ای است.

سررختی: برخی از خانواده به دلیل احترامی که برای خانواده عروس قائل هستند در کنار هدایای عروس خانم برای خانواده آن نیز عیدی می برند. عیدی دادن به خانواده عروس نیز سر رختی نام دارد. سررختی را می توان برای پدر، مادر، خواهر و برادر عروس در نظر گرفت. اینکه دقیقا چه نوع هدایای برای این افراد خریداری شود ملاک نیست. مهم ترین مسئله این است که با هدیه دادن به اعضای خانواده به آن ها نشان دهید که چقدر به یاد آن ها هستید.

 

چه هدیه ای برای قدر دانی از داماد مناسب است؟

همانطور که خانواده داماد به فکر عروس و خانواده آن هستند و با هدایای زیبا محبت خود را به آن ها نشان می دهند لازم است که خانواده عروس نیز از آن ها قدردانی کنند. بنابراین برخلاف آداب رسوم که تنها داماد برای عروس خانم هدیه می برد شما نیز می توانید برای خوشحال کردن آقا داماد برای آن هدایای را تهیه کنید. خرید هدایا برای داماد و خانواده آن کاملا به سلیقه بودجه شما بستگی دارد چرا که در آداب و رسوم باید ونباید هایی برای این کار وجود نداشته است. اگر به دنبال ایده های جذاب جهت قدردانی از آقا داما و خانواده محترم آن ها هستید به لیست زیر توجه کنید.

لیستی از ایده های جذاب برای عیدی دادن به آقای داماد:

همانطور که عروس خانم ها عاشق طلا هستند این مورد می تواند هدیه ای با ارزش و مناسب برای آقا داماد ها باشد. بنابراین شما می توانید طبق سلیقه داماد برای آن تیکه ای طلا یا سکه طلا تهیه کنید. اما در صورتی که قصد ندارید طلا بخرید ایده های زیر می تواند مناسب باشد.

  • ساعت مچی
  • کت و شلوار
  • عطر و ادکلن
  • وسایل بهداشتی

نکته: اگر علاقه مند به ثبت لحظات شیرین خود در سال نو هستید می توانید به سایت تشریفات عروسی منزا مراجعه کرده و از تیم حرفه ای عکاسی آن ها استفاده کنید. همچنین می توانید برای برگزاری جشن های خود مانند عروسی، بله برون، نامزدی و .. از خدمات تشریفات عروسی منزا استفاده کنید.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.