تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

هدیه شب یلدا برای عروس چی میبرن

هدیه شب یلدا عروس

شب یلدا یکی از مراسم های قدیمی و دلنشین در میان خانواده های ایرانی است. اگر دختر خانم شما به تازگی ازدواج کره است شب یلدای متفاوت تری را تجربه خواهید کرد. چرا که خانواده داماد برای شب یلدا تدارکاتی را برای عروس در نظر می گیرند که به همراه یک کادوی خاص به منزل شما خواهند آمد. اگر قصد خرید هدیه شب یلدا عروس خانم را دارید و به دنبال ایده های جذاب هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مختصری درباره شب یلدا

شب یلدا بلندترین شب سال است که نشان دهنده شروع زمستان است. در شب یلدا سنت های مخصوص به یلدا را انجام می دهند. شب چله یکی از قدیمی ترین جشن های ایرانی در آخرین شب پاییز است. همه ایرانی ها شور و شوق زیادی برای جشن شب یلدا دارند. قدمت برگزاری این جشن به هفت هزار سال می رسد. مردم ایران در شب یلدا به خانه پدر و مادر های خود می روند و در کنار آن ها این شب به یادماندنی را جشن می گیرند.

 

هدیه شب یلدا عروس

آداب و رسوم برگزاری شب یلدا برای عروس

یکی از سنت های زیبای شب یلدا کادو دادن به اعضای خانواده است. اگر عضو جدیدی به خانواده شما اضافه شده است باید ابتدا برای آن کادو در نظر بگیرید. یکی از سنت های جالب شب یلدا  کادو بردن برای تازه عروس ها است. هر خانواده ای نسبت به آداب رسوم و بودجه خود برای تازه عروس تدارکاتی را در نظر می گیرد. اجرای سنت ها و خریدن کادو برای عروس خانم نشان دهنده ابراز علاقه به آن می باشد. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که در شب یلدا برای عروس خانم چه کادویی مناسب تر است ؟ در ادامه به طور  کامل به هدیه شب یلدا عروس موضوع می پردازیم با ما همراه باشید.

تدارکات لازم برای شب یلدای عروس خانم

یکی از جذاب ترین قسمت برگزاری جشن یلدا آوردن خوراکی های مخصوص آن شب است. در کنار کادو برای عروس خانم خوراکی های مناسب شب یلدا هم در نظر گرفته می شود که در این بخش لیستی از آن ها برای شما آماده کرده ایم.

لیست خوراکی های شب یلدا:

میوه ها: (انار، پرتقال، نارنگی، خرمالو، سیب، کیوی، موز، هندوانه)

آجیل و خشکبار: (انواع بادام، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، پسته، فندق، نخودچی، کشمش، میوه های خشک)

شیرینی: انواع شیرینی خشک، شیرینی محلی، دسر های یلدایی، کیک و ..

نکته: بعد از تهیه موارد گفته شده باید یک دیزاین خاص برای آن ها در نظر بگیرید که جلوه زیباتری داشته باشد. همچنین می توانید برای دیزاین از مواردی که نشان دهنده پاییز هستند استفاده کنید.

 

هدیه شب یلدا عروس

بهترین هدیه شب یلدا عروس

بهترین هدیه شب یلدا عروس خانم زیورآلات است، البته که زیور آلات در هر مناسبتی برای خانم ها جذاب‌ترین است. برای هدیه اولین شب یلدا که در کنار هم هستید می توانید از زیورآلات مانند: دستبند، گردنبند، گوشواره، آویز ساعت، سکه طلا و..  استفاده کنید. البته خرید طلا اجباری نیست و شما می توانید نسبت به سلیقه خود و عروس خانم کادوی زیبایی را تهیه کنید مثل ست کیف و کفش، لباس و هر هدیه ای که رسم و آداب رسوم شماست.

سایر کادوها طبق آداب و رسوم برای شب یلدای تازه عروس:

  • پارچه
  • هدیه نقدی
  • لباس زمستانی و..

 

شب یلدا برای داماد چی بخریم؟

طبق آداب و رسوم بیشتر آقا داماد ها برای عروس خانم ها هدیه می برند. اما برای تشکر و ساخت لحظات به یادماندنی می توانید از طرف خانواده عروس به آقا داماد هدیه دهید. در شب یلدا خانواده عروس از خانواده داماد با استفاده از میوه های پاییزی و شام پذیرایی می کنند. همچنین می توانید هدیه های کوچکی برای مهمانان در نظر بگیرید و آن ها را خوشحال کنید.

کادو مناسب آقا داماد: طلا، ساعت، دستبند طلا، لباس زمستانی و ..

نکته: باید توجه داشته باشید که به طور کلی از قدیم شب یلدا ساده برگزار می شده و نباید با تجمل گرایی و توقع های بالا این شب به یادماندنی را همراه با دلخوری به سر کنید. 

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.