تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

وظایف خانواده داماد در بله برون

وظایف داماد در بله برون

بعد از خواستگاری یک مراسم رسمی تر برگزار می شود که بزرگتر ها در آن حضور پیدا خواهند کرد. در مراسم بله برون خواستگاری شما به صورت جدی تر انجام خواهد شد و موارد مهمی مانند تاریخ عقد و عروسی در این مراسم مشخص می شوند. در ادامه بیشتر درباره وظایف داماد در مراسم بله برون صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سنت های ایرانی در مراسم بله برون

همانطور که گفته شد در مراسم بله برون تاریخ های مهم مانند عقد و عروسی مشخص خواهند شد. از دیگر مواردی که در مراسم بله برون در مورد آن ها صحبت خواهد شد می توان به شیربها، مهریه، مدت زمان نامزدی و جهیزیه اشاره کرد. بنابراین می توان گفت بله برون از مراسم خواستگاری جدی تر است. در کنار همه این سنت های ایرانی خانواده عروس وظیفه دارند که از مهمانان خود به بهترین شکل پذیرایی کنند. اما مسئله این است که وظیفه خانواده داماد در بله برون چیست؟ در ادامه به طور مفصل در این مورد صحبت خواهیم کرد.

 

آشنایی با وظایف خانواده داماد در مراسم بله برون

یکی از مهم ترین وظایف خانواده داماد در مراسم بله برون هدیه دادن به عروس خانم است. در ادامه لیستی از کادوهایی که دربله برون برای عروس خانم می برند برای شما آماده کرده ایم.

لیستی از کادوهای عروس دربله برون:

  • (انگشتر نشان، پارچه چادر، روسری، گل و شیرینی، کله قند)

انگشترنشان در بله برون

یکی از مهمترین کادو های بله برون برای عروس خانم انگشتر نشان است. انگشتر نشان به معنی اعلام رسمی نامزدی عروس و داماد نیز می باشد. اغلب خانواده داماد مدل انگشتر نشان را به گونه ای انتخاب می کنند که عروس بتواند آن را با حلقه اصلی خود ست کند. برخی از عروس خانم ها ترجیح می دهند از انگشتر نشان به عنوان زیر حلقه در کنار حلقه اصلی استفاده کنند.

 

وظایف داماد در بله برون

چرا پارچه چادر و روسری برای عروس می برند؟

از قدیم یکی از سنت های ایرانی برای مراسم بله برون هدیه دادن پارچه چادر و روسری برای عروس خانم بوده است.

پارچه چادر سفید: نشان دهنده آرزوی سفید بختی است که در روز عقد هم از آن استفاده می شود.

گل و شیرینی

همانطور که گفته شد بله برون از مراسم خواستگاری نیز جدی تر است. به همین دلیل خانواده داماد به همراه گل و شیرینی به خانه عروس خانم می روند. همچنین کادوهایی که برای عروس خانم تهیه کرده اند را با تزئینی خاص به همراه خود به مراسم بله برون می برند. اگر زمان و مهارت کافی برای تزئین کادو و گل ندارید می توانید این کار را به افراد مهارت دیده بسپارید.

 

وظایف داماد در بله برون

کله قند

یکی از سنت های ایرانی برای اجرای مراسم بله برون بردن کله قند و شکستن آن می باشد. در مراسم بله برون طبق رسوم ایرانی کله قند را باید یک بزرگتر با استفاده از چکش بشکند. خانواده داماد می توانند کله قند را همانند سایر کادوها به وسیله ربان یا هر چیز دیگری تزیین کنند.

 

وظایف داماد در بله برون

هزینه برگزاری مراسم بله برون به عهده کدام خانواده است؟

هزینه برگزاری مراسم بله برون به عهده خانواده عروس است. تنها خریدن هدیه و اجرای سنت ها به عهده خانواده داماد می باشد. البته همانطور که می دانید رسم هر شهر با شهر دیگر متفاوت است. نحوه اجرای مراسم بله برون کاملا وابسته به توافق طرفین دارد.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.