تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

نحوه پوشیدن لباس عروس و نکات مهم آن

نحوه پوشیدن لباس عروس برای خانم ها اهمیت بالایی دارد. چرا که پوشیدن لباس عروس بسیار وقت گیر و دشوار است. همچنین عروس خانم ها دوست دارند لباس عروس را بدون بروز مشکل و خرابی های احتمالی بپوشند. لباس عروس فقط یک بار در مهم ترین جشن زندگی دختر خانم ها پوشیده می شود. اگر شما هم دغدغه پوشیدن لباس عروس را دارید در ادامه این مطلب با آموزش نحوه پوشیدن لباس عروس همراه ما باشید.

 

لباس عروس را چگونه بپوشیم؟

امروزه به دلیل گران بودن لباس عروس و کاربردی نبودن آن کسی بابت خرید لباس عروس پول نمی دهد. بیشتر افراد به مزون لباس عروس رفته و مدل مورد نظر خود را انتخاب و اجاره می کنند. اجاره کردن لباس عروس نیازمند رعایت نکات مهمی است. باید قبل از فرا رسیدن روز عروسی یکبار به مزون مراجعه کرده و لباس عروس خود را بپوشید. در این صورت هم با نحوه پوشیدن آن آشنا خواهید و هم متوجه می شوید که آیا لباس عروس تمیز است یا خیر؟ اگر جز آن دسته از افراد هستید که لباس عروس خود را خریداری کرده اید باید بدانید که قرار دادن آن درکاور برای تمیز ماندن لباس بسیار اهمیت دارد. البته چند روز قبل از جشن عروسی لباس باید از کاور خارج شود تا دچار چروک نشود. اگر لباس عروس خود را از کاور خارج کرده اید و چروک هایی بر روی آن ظاهر شده نیاز نیست نگران باشید. تنها کافی است به گونه ای که لباس عروس بر روی زمین کشیده نشود آن را در فضای دارای بخار حمام قرار دهید. با گذشت زمان چروک های لباس عروس از بین خواهد رفت.

 

نحوه پوشیدن لباس عروس

نحوه پوشیدن لباس عروس در  سالن زیبایی

بعد از اتمام میکاپ، باید لباس عروس را بپوشید اما در این لحظه مهم باید به نکاتی توجه کنید. مسئله رفتن به سرویس بهداشتی بسیار مهم است سعی کنید یکبار قبل از پوشیدن لباس این کار را انجام دهید تا زمان بیشتری برای دفعات بعدی داشته باشید. قبل از پوشیدن لباس دست های خود را چک کنید و برای اطمینان بیشتر آن ها را بشویید. چرا که اگر با دست کثیف لباس را بپوشید دیگر زمانی برای تمیز کردن لباس وجود نخواهد داشت. پس از پوشیدن لباس عروس کفش یا کتونی خود را بپوشید. اگر کتونی انتخاب شما است باید دقت زیادی در بستن بند کتونی ها داشته باشید تا در طول جشن عروسی زیر پای شما گیر نکند و اتفاقات ناگواری رخ ندهد. برای پوشیدن لباس عروس باید از پایین به بالا این کار را انجام دهید. اگر تمایل دارید قبل از کار شینیون و میکاپ لباس خود را بپوشید بهتر است یک پارچه بزرگ برای کشیدن روی لباس و محافظت از کثیف شدن آن تهیه کنید.

 

نحوه پوشیدن لباس عروس بعد از میکاپ

 

نکات مهمی که قبل از پوشیدن لباس عروس باید بدانید

بعضی از لباس های عروس در قسمت کمر دارای بند هستند. سفت کردن بند های لباس عروس به محکم تر نگه داشتن نیم تنه و قسمت دکلته نیز کمک بسیاری می کند. البته باید توجه داشته باشید که بند ها نباید خیلی سفت شوند چرا که در آن صورت نفس کشیدن، راه رفتن وحتی غذا خوردن برای عروس خانم دشوار خواهد بود. برای راحتی عروس خانم و بهتر بستن بند لباس باید از قسمت پایینی در ناحیه کمر شروع به کشیدن و بستن بند ها کنید. برای بستن بند های پشت لباس عروس نیاز به همراه است. همچنین می توانید به لباس زمان دهید تا با دمای بدن شما کمی گرم شود سپس همراه عروس شروع به بستن راحت تر بند ها کند. بیشتر لباس عروس های مدل  دامن پفی دارای بند هستند. توجه داشته باشید که به همراه داشتن یک جعبه کوچک خیاطی دارای نخ، سوزن، سنجاق قفلی، قیچی کوچک برای مواقع اضطراری و ایجاد مشکل در لباس عروس الزامی است. در طی جشن عروسی اگر نوشیدنی یا غذا بر روی لباس شما ریخت سعی نکنید آن را  تمیز کنید. چرا که ممکن است وضعیت بدتر از آن چیزی شود که فکرش را بکنید.

 

نحوه پوشیدن لباس عروس و تنظیم کردن تور

آویزان کردن تور لباس عروسی

جنس تور عروس بسیار ظریف و نازک است. بنابراین نیاز است که آن ها را درون کاور قرار داده و در جایی مطمئن آویزان کنید. اگر محل قرار گیری تور جایی بلند باشد خیال شما در تمیز ماندن تور راحت تر خواهد بود.

 

نحوه پوشیدن لباس عروس و سفت کردن بند آن

زیر لباس عروس چه چیزی باید پوشید؟

امروزه لباس عروس ها به گونه ای طراحی و دوخته شده اند که نیازی نیست زیر آن ها چیزی بپوشید. اما باید توجه داشته باشید که دستشویی رفتن با این نوع لباس ها بسیار دشوار است. چرا که بخش جدا شدنی برای این نوع لباس عروس ها وجود ندارد. اما اگر تنها قسمت بالای لباس عروس دارای دکلته است باید به سراغ لباس زیر راحت بروید. بعضی افراد دوست ندارند که قسمت شکم و پهلو های آن ها در لباس عروس دیده شود. بنابراین می توانند از گن های با جنس خوب استفاده کنند. البته لباس عروس های که دامن پفی دارند بدن شما را جمع تر نشان خواهند داد. پوشیدن گن در طول عروسی به عروس احساس ناراحتی می دهد.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.