تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

چرا لباس عروس سفید است؟

پوشیدن لباس سفید عروس از دیرباز تا کنون به معنی خلوص نیت بوده است. بیشتر افراد به خصوص در فرهنگ غرب لباس عروس خود را سفید انتخاب می کنند. البته برخی از افراد علاقه مند به خرید لباس عروسی هستند که قابلیت استفاده دوباره را داشته باشند. اما لباس عروس سفید را به سختی می توان تمیز و بدون مشکل برای مدت زمان طولانی نگهداری کرد. در ادامه بیشتر درباره علت انتخاب رنگ سفید برای لباس عروس خانم در مراسم عروسی توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

مختصری درباره مفهوم رنگ سفید لباس عروس

در سال 1840 ملکه ویکتور برای جشن عروسی خود لباس سفید زیبایی را پوشید. به همین ترتیب انتخاب لباس عروس به رنگ سفید از همان زمان رواج پیدا کرده است. ملکه ویکتور فکر می کرد بهترین رنگ برای لباس عروس سفید می باشد. چرا که تور سر عروس در رنگ سفید بیشتر به چشم می آید. دلیل دوم انتخاب لباس عروس سفید عشق ملکه ویکتور به شاهزاده آلبرت بوده است. ملکه ویکتور با انتخاب رنگ سفید قصد داشته تا پاکی و خلوص نیت عشق خود را نسبت به شاهزاده آلبرت ابراز کند. رنگ سفید لباس عروس حس خوبی را به دیگران القا می کند. انتخاب بی نظیر ملکه ویکتور با گذشت زمان بسیار کمی تبدیل به بهترین رنگ لباس برای عروس خانم ها شد.

ایده درخت کریسمس توسط ملکه ویکتوریا:

ملکه ویکتور همان شخصی است که درختان کریسمس را  نیز بسیار محبوب جلوه داده است. شایدبرای شما سوال باشد که مردم معمولی چگونه لباس ملکه را مشاهده کرده اند؟ باید بگوییم که مردم عکس لباس عروس سفید رنگ ملکه ویکتوریا را از طریق روزنامه ها و مجلات مشاهده کرده اند. جالب است بدانید که لباس عروس سفید ابتدا مخصوص خانواده های ثروتمند بوده و سپس به طور گسترده از آن استقبال شده است.

 

پوشیدن لباس سفید

تاریخچه رنگ سفید برای لباس عروس

جالب است بدانید که در زمان ازدواج ملکه ویکتوریا رنگ سفید مناسب عزاداری بوده است. بنابراین انتخاب این رنگ توسط ملکه برای جشن عروسی خشم اشراف انگلیسی را برانگیخته است. اما بعد از انتخاب لباس عروس توسط ملکه ویکتوریا رنگ سفید برای عروس خانم ها بین المللی شده است. باید بدانید که رنگ سفید لباس عروس مربوط به جمهوری رم است و عروس های رم از تونیک های سفید رنگ برای جشن عروسی خود استفاده می کردند. اما با سقوط امپراطوری رم رنگ سفید برای لباس عروس از مد افتاده است.

ملکه ویکتوریا و زنده شدن رسم رنگ سفید لباس عروس:

 رنگ سفید لباس عروس به 2000 سال پیش برمیگردد. عروسی ملکه ویکتوریا به نوعی یک رسم قدیمی را زنده کرده است. بنابراین امروزه عروس خانم ها لباس عروس خود را در رنگ سفید انتخاب می کنند. جالب است بدانید که در کشور های مانند چین و هند رنگ لباس عروس قرمز است. قرمز در چین و هند نماد عشق آتشین است.

 

پوشیدن لباس سفید

لباس آقا داماد باید سفید باشد؟

تفاوتی ندارد که شما عروس باشید یا داماد انتخاب رنگ سفید کاملا سلیقه ای و بدون اشکال است.  رنگ سفید می تواند نشانه اتحاد بین عروس و داماد باشد. بنابراین می توانید برای لباس عروس و داماد از رنگ سفید استفاده کنید. برخلاف عروس خانم برای لباس آقا داماد نیازی به رعایت رنگ ها نیست . چرا که هیچ محدودیت رنگی برای انتخاب کت شلوار داماد وجود ندارد.

 

پوشیدن لباس سفید داماد

پوشیدن لباس سفید توسط مهمانان در عروسی

لباس مهمانان در جشن عروسی می تواند سفید باشد. البته برای انتخاب رنگ سفید توسط مهمانان باید با عروس خانم ها مشورت کرد. اما  به طور کلی پوشیدن لباس سفیدی که ساده باشد و شبیه به لباس عروس دارای تور و تزئینات نباشد مشکلی ندارد.

 

بررسی معنی دیگر رنگ ها برای لباس عروس

از قدیم تا کنون طبق سنت ها از یک سری رنگ ها برای لباس عروس استفاده شده و سایر رنگ های دیگر را ممنوع کرده اند. در این بخش قصد داریم درباره معانی رنگ های مختلف برای لباس عروس صحبت کنیم.

  • لباس قهوه ای: در شهر زندگی خواهد کرد
  • لباس صورتی: روح شما در معرض گناه قرار خواهد گرفت.
  • لباس طوسی: از یک دیگر بسیار دور خواهید شد.
  • لباس سفید:نشانه پاکی، خلوص نیت، بی گناهی و عشق
  • لباس قرمز: نشان  دهنده عشق در چین و هند
  • لباس سیاه: ممکن است به خانه پدری برگردید.
  • لباس آبی: همیشه صادق خواهید بود.
  • لباس زرد: نشانه شرم

 

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.