تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

نکاتی درباره میز شام عروسی

میز شام عروسی

چیدمان میز شام عروسی یکی از دغدغه های مهم عروس و داماد ها می باشد. چرا که در شب عروسی اقوام درجه یک عروس و داماد در جشن حضور پیدا خواهند کرد. اگر علاقه مند به چیدمان میز شام مجلل برای جشن عروسی خود هستید در ادامه با معرفی نکات مهم درباره آن همراه ما باشید.

موارد لازم برای چیدمان میز شام مجلل

چیدمان میز شام مجلل توسط خانواده عروس و داماد یا باغ تالار ها می تواند انجام شود. بنابراین هیچ گونه محدودیتی در چیدمان میز شام مجلل وجود ندارد و در نهایت عروس و داماد باید درباره آن نسبت به بودجه ای که دارند تصمیم گیری کنند. اگر قصد دارید چیدمان میز شام عروسی را به عهده خانواده ها بگذارید باید به مواردی توجه کنید.

موارد مورد نیاز برای چیدمان میز شام :

  • رومیزی
  • گل آرایی
  • سفره آرایی
  • ظروف سرو شیک
  • استفاده از چند نوع غذا

 

میز شام عروسی

 چیدمان میز شام  با شمع آرایی

یکی از راه های تزیین و چیدمان میز شام  استفاده از شمع آرایی است. اگر در زمینه های شمع آرایی و گل آرایی مهارت کافی ندارید می توانید از تیم حرفه ای تشریفات عروسی منزا کمک بگیرید. اما باید بدانید که گل آرایی و شمع آرایی نقش بسیار مهمی در چیدمان میز شام عروسی خواهند داشت. یکی از نکات مهم در گل آرایی در نظر گرفتن رنگ و ارتفاع یکسان برای گل ها نیز می باشد. اگر مجلس عروسی شما با گل های طبیعی تزیین شده است رعایت هماهنگی بین گل های فضای عروسی با میز بسیار اهمیت پیدا خواهد کرد. همچنین روشن کردن شمع در هنگام صرف شام می تواند فضایی رمانتیک و زیبا را برای شما بوجود بیاورد.

گل های مناسب چیدمان میز شام: (فریبا، داوودی، سوسن، میموزا، آنتوریوم قرمز و ..)

 

میز شام عروسی

محل قرار گیری وسایل صرف شام

یکی دیگر از اجزای مهم میز شام عروسی وسایل صرف شام هستند. بسیار مهم است که برای چیدمان میز شام عروسی از بهترین بشقاب، قاشق، چنگال و لیوان استفاده شود. همچنین باید توجه کنید که تعداد لیوان های قرار گرفته بر روی میز نباید زیاد باشند. حتی اگر تعداد نوشیدنی ها زیاد باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که برای صرف دسر و سالاد نیاز به ظرف جداگانه ای می باشد.

دستمال سفره: یکی دیگر از مواردی که باید بر روی میز شام قرار بگیرد دستمال سفره است. سعی کنید از ایده های بروز برای قرار دادن دستمال در کنار ظروف استفاده کنید تا ظاهر میز شام را زیبا تر جلوه دهد.

 

میز شام عروسی

به کارگیری تکنیک های سفره آرایی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در چیدمان بهتر میز شام  استفاده از تکنیک های سفره آرایی است. بنابراین اگر برای عروس و داماد سالاد آماده کرده اید حتما باید به تزئین آن ها توجه کنید. هر روز یک مدل جدید و جدیدتر برای تزیین غذا  و سالاد در نظر گرفته می شود که می توانید نسبت به سلیقه خود بهترین آن ها را انتخاب کنید.

انتخاب چندین غذا برای میز شام

 با تهیه و تزئین چندین غذا برای عروس و داماد به بهتر شدن چیدمان میز شام کمک بسیاری خواهید کرد. اگر عروس و داماد ایرانی هستید با توجه به تنوع غذاها هیچ مشکلی برای انتخاب چندین مدل غذا نخواهید داشت. اگر قصد دارید غذای عروس و داماد رسمی باشد باید از انواع کباب ها استفاده کنید.

انواع کباب: (کوبیده، برگ، جوجه، بره، چلو مرغ، چلو ماهیچه و..)

 

میز شام عروسی

منوی غذای تشریفات عروسی منزا

آیا تشریفات عروسی منزا را برای برگزاری جشن عروسی خود انتخاب کرده اید؟ تشریفات عروسی منزا با ارائه منو غذای خود به شما کمک می کند تا چند نمونه از لذیذترین غذا ها را برای چیدمان میز شام  بدون کوچک ترین دغدغه ای انتخاب کنید.</span>

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.