تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

انواع دسته گل عروس و شیوه نگهداری آن

انواع دسته گل عروس

عروس خانم ها علاقه مند به خرید دسته گل خاص برای جشن عروسی خود هستند. به همین ترتیب برای خرید دسته گل عروس باید به مواردی مانند: مدل دسته گل، اندازه و نوع آن توجه کرد. با توجه به سلیقه و نوع مدل لباس عروس دسته گل عروس دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ایده خوب برای دسته گل عروس

اگر برگزاری جشن عروسی خود را به عهده تشریفات مجالس گذاشته اید باید بدانید که یکی از وظایف آن ها کمک کردن به عروس و داماد در انتخاب دسته گل عروس است. تشریفات منزا نسبت به تجربه ای که در این زمینه دارد بهترین ایده ها را برای انتخاب دسته گل عروس به شما می دهد. درست همانطور که دوست دارید در جشن عروسی همانند یک ستاره بدرخشید.  تشریفات عروسی منزا تنها با استفاده از یک اکسسوری زیبا و خاص برای عروس خانم تاثیر مستقیم و بسیاری در جلوه بهتر آن در جشن عروسی ایجاد خواهد کرد.

معرفی انواع مدل های دسته گل

با توجه به تنوع بالای لباس عروس دسته گل های مختلفی طراحی و معرفی شده اند که در این بخش قصد داریم به معرفی آن ها بپردازیم.

دسته گل گرد: برای انواع لباس عروس مناسب می باشد به همین  دلیل استفاده از این نوع دسته گل در میان مردم رواج پیدا کرده است.

 

دسته گل مناسب لباس عروس پف دار

 

دسته گل خوشه ای: عرض کمتری نسبت به سایر دسته گل ها دارد. همچنین بلند تر از سایر دسته گل ها است. اگر لباس عروس شما از نوع پف دار است انتخاب دسته گل خوشه ای برای شما کاملا مناسب خواهد بود. البته باید بدانید که به دلیل خوشه ای بودن این دسته گل ممکن است تا حدودی دست شما را در طول عروسی خسته کند. بنابراین بهتر است آن را توسط ساعد دست خود حمل کنید. در غیر اینصورت بهتر است به سراغ مدل های دیگری بروید.

 

 

دسته گل آبشاری: اگر سبک لباس عروس شما کلاسیک است یا دامن ساده ای دارد بهترین گزینه برای شما انتخاب دسته گل آبشاری است. ظاهر لباس عروس های دنباله دار با دسته گل آبشاری فوق العاده خواهد بود. همچنین اگر جز عروس خانم های قد بلند هستید بهتر است به انتخاب دسته گل آبشاری فکر کنید. البته باید بدانید که وزن این دسته گل بیشتر از سایر مدل ها است. از ویژگی های دسته گل آبشاری می توان به انتخاب چندین مدل گل اشاره کرد.

 

دسته گل آبشاری

 

دسته گل هلالی عروس: به شکل کمان چیده می شود و جز خاص ترین مدل ها است. متقارن یا نامتقارن بودن دو طرف دسته گل کاملا سلیقه ای خواهد بود. اگر لباس عروس شما پف دار است می توانید از دسته گل هلالی استفاده کنید.

 

دسته گل هلالی

 

دسته گل مرکب: خلاقیت و هنر در ساخت دسته گل مرکب حرف اول را می زند. برای ساخت این مدل دسته گل به  انواع شکوفه، غنچه و گلبرگ ها نیاز است. طراح گل آن ها را به گونه ای در کنار هم قرار می دهد که شبیه به یک گل بزرگ باشند. اگر لباس عروس شما مدل ماهی یا چسبان است بهترین گزینه برای شما انتخاب دسته گل مرکب می باشد.

 

دسته گل مرکب

 

دسته گل بایدر مایر: برای ساخت بایدر مایر باید گل ها را به صورت منظم و یکسان به شکل دایره ای در کنار هم قرار داد. خانم های لوکس علاقه مند به دسته گل های بایر مایر هستند.

 

دسته گل بایدر مایر عروس

 

دسته گل دستچین: همانطور که از نام این مدل دسته گل پیدا است چیدمان آن از انواع و اقسام گل و برگ های وحشی است. به شکلی که انگار به تازگی چیده شده است. اگر استایل یا دیزاین شما به سبک روستیک است بهترین گزینه برای شما دسته گل دستچین می باشد. برای تزیین دسته گل های دستچین از انواع روبان ها استفاده می شود.

 

دسته گل دستچین عروس

 

دسته گل های مناسب ساقدوش

دسته گل ظریف: تنها برای ساقدوش ها مناسب است چرا که بسیار ظریف است. از ویژگی های دسته گل ظریف می توان به حمل راحت آن با یک دست اشاره کرد.

دسته گل ظریف عروس

دسته گل کروی : شکل ظاهری این دسته گل زیبا و خاص است همچنین می توان آن را به مچ دست آویزان کرد. حمل این دسته گل بسیار آسان است و بسیار مناسب ساقدوش ها است.

دسته گل کروی عروس

دسته گل فانتزی: از نظر سایزی نسبت به سایر دسته گل ها کوچکتر هستند. طراحی دسته گل فانتزی  با استفاده از انواع و اقسام برگ ها انجام می شود. وزن دسته گل فانتزی کوچک است و برای ساقدوش ها مناسب می باشد.

دسته گل فانتزی عروس

نکاتی که باید در انتخاب دسته گل عروس بدانید

باید بدانید که در انتخاب دسته گل عروس فصل و مد سال نیز مهم است. بنابراین در کنار سلیقه شخصی باید به این دو مورد توجه کرد تا انتخابی بدون نقص داشته باشید. از  دیگر مواردی که می توانید در انتخاب دسته گل عروس به آن توجه کنید محل برگزاری عروسی و نحوه دیزاین آن است. اگر دیزاین جشن شما با گل های طبیعی در ارتباط باشد به راحتی می توانید آن ها را با یک دیگر هماهنگ کنید.

تناسب دسته گل با لباس عروس

از دیگر مواردی که در انتخاب دسته گل عروس مهم است توجه به سبک لباس عروس است. چرا که اگر مدل دسته گل متناسب با سبک لباس عروس باشد بهترین جلوه را بوجود خواهد آورد.

نحوه نگهداری از گل عروس

بیشتر عروس خانم ها به نگهداری وسایلی که در جشن عروسی استفاده کرده اند علاقه دارند. دسته گل عروس نیز جز این موارد است. بنابراین اگر شما هم قصد نگهداری دسته گل عروسی خود را دارید می توانید از اسپری ثابت کننده یا تافت مو استفاده کنید. برای خشک کردن دسته گل طبیعی  لازم است آن را به صورت سر و ته آویزان کنید. البته مکانی که گل را در آن آویزان می کنید باید تاریک باشد و چند روزی را برای خشک شدن گل ها زمان لازم است. سپس مشاهده خواهید کرد که گل ها خشک شده اند و می توانید آن ها را در محل مورد نظر خود قرار دهید.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.