تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

وظایف مهماندارها در مراسم عروسی چیست؟

یکی از مسائل مهم و تاثیر گذار درباره رضایت مهمانان در جشن عروسی رفتار و اخلاق حرفه ای مهماندار است. اگر مراسم عروسی شما نزدیک است  دوست دارید همه چیز به بهترین شکل انجام شود در ادامه با معرفی وظایف مهماندارها در مراسم عروسی همراه ما باشید.

نگرانی های عروس و داماد ها

یکی از نگرانی های عروس و داماد ها حتی خانواده آن ها این است که مبادا مهماندار ها به درستی به وظایف خود عمل نکنند. ضعیف عمل کردن مهمان ها خانواده عروس و داماد را آزرده خاطر خواهد کرد. برای کمتر شدن نگرانی ها باید قبل از برگزاری جشن عروسی با وظایف مهماندارها آشنا شوید. در نظر داشته باشید که انتخاب شما باغ تالار بوده تا راحت تر بتوانید از لحظات شیرین این جشن لذت ببرید. اگر اطلاعات کافی در این باره ندارید جای نگرانی نیست چرا که ما همه موارد مهم را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

وظایف مهماندارها در برگزاری جشن عروسی

مهماندارها در جشن عروسی شما حضور پیدا می کنند تا شما آرامش خاطر داشته باشید. کارهایی از جمله استقبال از مهمان ها، پذیرایی و راهنمایی آن ها به سالن از جمله وظایف مهماندار ها می باشد. بدین ترتیب دیگر نیاز نیست خانواده عروس و داماد این کارها را انجام دهند و می توانند وقت خود را صرف لذت بردن از جشن عروسی و پایکوبی کنند. یکی از مزایای حضور مهماندار ها در باغ تالار این است که در صورت عدم حضور خانواده عروس و داماد از مهمانان شما استقبال خواهند کرد.

 

وظایف مهماندارها

راهنمایی مهمان ها توسط مهماندار

یکی از وظایف مهم مهماندار ها راهنمایی مهمان ها به سمت درب ورودی است. در قسمت ورودی تالار نیز افرادی قرار می گیرند تا خوشامد گویی را انجام دهند. البته راهنمایی مهمان ها تنها به ورد تالار ختم نمی شود. چرا که مهمان ها به فضای تالار آشنا نیستند و باید توسط مهماندار به سمت فضاهایی مثل اتاق پرو و سرویس بهداشتی راهنمایی شوند. مدیر تالار برای هر دو بخش زنانه و مردانه مهماندار هایی را در نظر خواهد گرفت تا مهمانان شما احساس راحتی و آرامش کنند.

پذیرایی از مهمان ها

تشریفات عروسی منزا اهمیت ویژه ای به پذیرایی از مهمان ها می دهد. بنابراین یکی از مهم ترین وظایف مهماندارها توجه به روند پذیرایی به بهترین شکل ممکن نیز می باشد. پذیرایی در جشن عروسی شامل: میوه، شیرینی، شربت، چای یا هر مدل نوشیدنی دیگری است. مهماندار ها باید بدانند که چه زمان مهمان جدیدی وارد سالن می شود تا بتوانند به درستی از آن ها پذیرایی کنند. توجه به تمیز بودن ظروف، تزئینات زیبا و رعایت ادب و تعارف کردن میوه و.. جزئی از وظایف مهماندار ها به حساب می آید.

 

وظایف مهماندارها

مدیریت بحران از وظایف مهماندارها

مهماندار مجالس باید توانایی مدیریت بحران را داشته باشد. اگر در طول عروسی  بحرانی رخ دهد باید مهماندار جسارت به خرج دهد و آن را به خوبی مدیریت کند. همچنین اگر مهماندار احساس کند که موارد پذیرایی ممکن است با کمبود مواجه شود باید خلاقیت به خرج دهد و این مشکل را به خوبی رفع کند. چرا که کمبود میوه و شیرینی در مراسم عروسی اصلا جالب نخواهد بود.

قابلیت انجام کار های تیمی

با توجه به این مسئله که هر جشن عروسی دارای تعداد زیادی مهمان می باشد لازم است که تعداد مهماندار ها هم به اندازه ای باشد که بتوانند از آن ها پذیرایی کنند. البته تنها زیاد بودن تعداد مهماندار ها مهم نیست بلکه مهم ترین مسئله قابلیت انجام کار تیمی توسط مهماندار ها است که وظیفه پذیرایی از افراد دعوت شده به جشن عروسی را دارند. گاهی ممکن است یک وظیفه را به چندین مهماندار واگذار کنند تا به نحو احسنت انجام شود و مشکلی پیش نیاید. در این صورت اگر مهماندار ها توانایی کار تیمی نداشته باشند با مشکل مواجه خواهند شد.

روی خوش در برابر تمام برخورد ها

مهماندار باید آمادگی لازم را برای رو به رو شدن با مهمان های عروسی را داشته باشد. چرا که در جشن های عروسی مهمان ها با فرهنگ، ادب و خلقیات مختلف در تالار حضور پیدا خواهند کرد. بنابراین ممکن است از سمت مهمان ها با مهماندار رفتار ناشایست و غیر قابل قبولی دیده شود. در این صورت مهماندار باید صبوری به خرج دهد و با روی خوش از پس این چالش بر بیاید.

 

پرهیز از رفت و آمد بی  دلیل

یکی از موارد مهمی که مهماندار باید به آن توجه کند عدم رفت آمد بدون دلیل در فضای تالار است. چرا که قبل از شروع جشن عروسی وظایف هر شخص و مکانی که باید در آن حضور پیدا کنند کاملا مشخص است. علت اهمیت پرهیز از رفت و آمد بی دلیل و غیر ضروری این است که مهماندار به موقع در مکان اصلی حضور پیدا نخواهد کرد و بی نظمی پیش می آید.

عدم دخالت در امور دیگران

هر مهماندار باید تنها به این مسئله توجه کند که وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهد. بنابراین به هیچ عنوان نباید در اموری که به آن ربطی ندارد دخالت کند. همچنین هیچ اجباری در انجام وظیفه همکار آن توسط او وجود ندارد. یکی از مواردی که عدم دخالت مهماندار در آن بسیار اهمیت دارد دخالت در بحث و گفتگوی بین مهمان ها است. بنابراین هم صحبت شدن با مهمان ها برای مهماندار ممنوع است.

رعایت بهداشت فردی

مهماندار ها در جشن های عروسی مشغول به انجام وظایف خود هستند. بنابراین باید به بهداشت فردی خود اهمیت بدهند. مواردی مانند استحمام، آرایش مناسب، اصلاح مو، پوشیدن لباس های تمیز و خوشبو و .. جز کارهایی است که باید انجام دهند. البته مرتبط بودن آرایش و اصلاح با موقعیت مهماندار بسیار اهمیت دارد.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.