تشریفات مجالس مُنزا | تشریفات عروسی

برنامه ریزی مراسم عروسی و چک لیست آن

برنامه ریزی مراسم عروسی

برگزاری جشن عروسی نیاز به برنامه ریزی های قبلی دارد در غیر اینصورت ممکن است برخی از برنامه های شما برای شب عروسی به درستی اجرا نشوند و استرس زیادی به شما وارد شود. برای جلوگیری از این اتفاق لازم است که قبل از برگزاری به برنامه ریزی مراسم عروسی بپردازید. اگر تاریخ برگزاری جشن عروسی شما نزدیک است و قصد برنامه ریزی دقیقی را دارید در ادامه با معرفی مواردی که باید در چک لیست عروسی وجود داشته باشد همراه ما باشید.

چه مواردی باید در برنامه ریزی مراسم عروسی باشند؟

برای آماده کردن برنامه ریزی مراسم عروسی ابتدا باید بدانید که قصد برگزاری چه نوع جشنی را دارید؟ سپس با در نظر گرفتن بودجه خود برای این مهم شروع به نوشتن چک لیست خود کنید. برنامه ریزی مراسم عروسی به شما کمک می کند تا بدانید برای برگزاری یک جشن عروسی بدون نقص چه کارهایی را باید انجام دهید. در این بخش ما قصد داریم  چند نمونه از این موارد را بررسی کنیم.

برنامه ریزی مراسم عروسی:

  • تعیین تاریخ عروسی
  • خرید های مهم دونفره
  • اجاره ماشین و گل آرایی
  • خرید کارت دعوت عروسی
  • تعیین مکان برگزاری جشن عروسی
  • انتخاب آرایشگاه و تعیین تاریخ مراجعه
  • انتخاب تیم حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری

 

برنامه ریزی مراسم عروسی

برای انتخاب تاریخ عروسی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اولین و مهم ترین مورد در برنامه ریزی مراسم عروسی انتخاب تاریخ آن است. ابتدا باید تاریخ عروسی مشخص شود تا بتوانید ما بقی کارها را نسبت به آن تاریخ برنامه ریزی کنید. البته باید بدانید که انتخاب یک تاریخ مناسب برای برگزاری جشن عروسی نیز بسیار مهم است. مهم ترین مسئله در انتخاب تاریخ عروسی آمادگی عروس و داماد برای برگزاری جشن تا آن تاریخ است. سپس باید به شرایط مهمانان برای حضور در آن تاریخ توجه کنید. همچنین اگر دوست دارید جشن عروسی خود را در هوایی مناسب برگزار کنید باید فصل مناسبی را انتخاب کنید. در بیشتر مواقع برای برگزاری عروسی یک تاریخ خوش یمن و مبارک را انتخاب می کنند. اگر اعیاد به شما نزدیک هستند می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. از مزایای انتخاب اعیاد برای برگزاری عروسی وجود تعطیلی و راحت تر حضور پیدا کردن مهمانان نیز می باشد. البته باید به این نکتهتوجه کنید که رزو باغ تالار ها در روز های خوش یمن و اعیاد هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت. بنابراین اگر بحث هزینه های برای شما مهم است می توانید یک روز معمولی را برای برگزاری جشن عروسی خود انتخاب کنید.

 

برنامه ریزی مراسم عروسی

برنامه ریزی مراسم عروسی برای مکان برگزاری جشن

انتخاب مکان برگزاری عروسی کاملا وابسته به سلیقه و میزان بودجه شما است. اگر علاقه مند به برگزاری جشن عروسی خود در فضایی سرسبز و خوش آب و هوا را دارید بهترین گزینه برای شما انتخاب باغ تالار ها نیز می باشد. باغ تالار نیز فضای مختلفی به شما می دهد تا بهترین عکس و ویدئو ها را تهیه کنید. اما تالار ها تنها یک سالن برای راحتی مهمان ها شمادر اختیارتان قرار می دهد.

 

خرید های دو نفره عروس و داماد

امروزه برای خرید دو نفره عروس و داماد کسی دخالت نمی کند و خودشان برای خرید های مهم تصمیم گیری می کنند. یکی از مواردی  که در چک لیست شما باید زمان زیادی به آن اختصاص بدهید خرید های خصوصی عروس و داماد نیز می باشد. بنابراین ازهمان ابتدا عروس و داماد باید در کنار یک دیگر تصمیم های مهم بگیرند. یکی از خرید های مهم عروس و داماد قبل از عروسی خرید حلقه نیز می باشد.

 

برنامه ریزی مراسم عروسی

بازدید از مزون و آرایشگاه ها

یکی از مهم ترین هماهنگی های برنامه ریزی مراسم عروسی بازدید از مزون و آرایشگاه ها نیز می باشد. بسیار مهم است که عروس خانم قبل از برگزاری جشن لباس عروس خود را انتخاب کرده و بپوشد. چرا که ممکن است در روز برگزاری عروسی متوجه شود که لباس اندازه نیست یا در برخی قسمت ها بدن عروس را اذیت می کند. در لحظه اخر حتی اگر زمان کافی برای تعویض لباس عروس داشته باشید ممکن است لباس مورد نظر عروس را پیدا نکنید یا همه لباس عروس مزون  در حالت رزرو شده باشند. همانقدر که انتخاب و تست لباس عروس مهم است انتخاب یک سالن زیبایی حرفه ای در زمینه آرایش عروس نیز بسیار اهمیت دارد. اگر جز آن دسته از افراد حساس هستید که به آرایش بسیار اهمیت می دهند می توانید یک بار آرایش خود را قبل از برگزاری عروسی انجام دهید.

 

برنامه ریزی مراسم عروسی

خرید کارت عروسی

کارت عروسی برای دعوت مهمانان به جشن عروسی  خریداری می شود. کارت های عروسی دارای تنوع بسیار بالایی هستند و شما می تواند نسبت به سلیقه و بودجه خود یکی از مدل ها را انتخاب کنید. البته امروزه برای دعوت مهمانان ممکن است از کارت های دعوت استفاده نشود. همچنین می توانید از کارت عروسی آنلاین نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که تاریخ عروسی باید چند هفته قبل از برگزاری جشن به مهمانان اعلام شود تا احتمال حضور آن ها چند برابر شود.

 

برنامه ریزی مراسم عروسی

اجاره ماشین و گل آرایی

شما می توانید دسته گل عروس و تزئین ماشین عروس را به یک گل فروشی بسپارید. البته این مسئله کاملا به انتخاب شما بستگی دارد و می توانید به این شکل پیش نروید اما در هر صورت قبل از برگزاری جشن عروسی باید به چند گل فروشی مراجعه کنید و یک مورد را انتخاب و رزرو کنید.

 

برنامه ریزی مراسم عروسی

انتخاب ساقدوش عروس و داماد

اگر قصد دارید برای لحظه ورود به سالن ساقدوش هایی کنار شما باشند باید قبل از برگزاری جشن به فکر انتخاب آن ها باشید. همچنین خرید لباس ساقدوش ها به عهده شما خواهد بود. می توانید ساقدوش های خود را از دوستان صمیمی خود انتخاب کنید.

 

برنامه ریزی مراسم عروسی

گرفتن رژیم مناسب قبل از برگزاری جشن عروسی

اگر لازم است وزن خود را کم کنید و به تناسب اندام برسید تا بتوانید لباس های مناسب تری را برای جشن عروسی خود انتخاب کنید باید چندین ماه قبل از برگزاری جشن عروسی به فکر گرفتن یک رژیم مناسب باشید. در غیر اینصورت در زمان کوتاه هرگز به تناسب اندام نخواهید رسید.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.